Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulturystyka - pytanie.
Siemaszko mam pytanie;

Quote:Ćwiczę kulturystykę od powiedzmy roku, i jakby to powiedzieć.
Co najpierw zrobić;
Rzeźbę, czy siłę, (bo masę już mam) - pytanie do doświadczonych.

Oczywiście, mierzę 176cm, ważę 83kg. - Jeśli to w jakiś sposób będzie przydatne.
Będą plusy, dzięki.
Reply
Bez zdjęcia bardzo ciężko jest ocenić. Przy takim wzroście jak nie jestes zalany 83kg mięśni to bardzo dobrze. Teraz, jeżeli jesteś tak nabity jak dzik to rzeźba, ale jeżeli tłuszczyk to redukcja + na siłowni 4x serie po 20 powtórzeń + aeroby. A jeżeli jesteś słaby to siła. Tyle w temacie.
Reply
Ćwiczysz coś już rok i jeszcze nie masz nawet planu treningu o.o ? jezus ...
Reply
Nawet nie wiesz ile razy plan sie zmienia w ciagu roku cwiczen. Dorzuc zmiane co 1-2 miesiace zeby zastoju nie bylo. Sam cwicze 6 miesiecy. Najpierw plan mialem do ogolnego przystosowania i zmeczenia miesni. Potem 4x po 20 powtorzen + aeroby bo redukowalem 16 kg. Teraz przez zime robie sile, a od wiosny lece z masa potem rzezba. Kazdy etap to inny plan. Ja zmienialem juz 5x chyba.
Reply
Po pierwsze, co rozumiesz przez słowo 'masa'? Skoro napisałeś, że "ćwiczysz POWIEDZMY od roku" to podejrzewam, że nie jest to jakaś super masa mięśniowa (choć mogę się mylić). Ogólnie to porównując wzrost i wagę (odnosząc do mojej-mam podobny staż, jeżeli chodzi o siłownię) stwierdzam, że możesz być 'trochę pulchniutki'. Odpowiedź na postawione pytanie zależy od Twoich własnych priorytetów. Jeżeli chcesz mieć smukłą sylwetkę to powinieneś przejść na redukcję, by się wyrzeźbić. Jeżeli chcesz być silniejszy-trening siłowy. Jeżeli nie zależy Ci na szybkim osiągnięciu wyrzeźbionego ciała (jesteś w stanie poczekać dłużej na super efekty) to mógłbyś ćwiczyć bardziej pod kątem zbudowania siły.
To tak ogólnie, jednakże nie znam Twoich dokładnych wymiarów, osiągów, ani nawet wieku, więc nic bardziej dokładnie nie mogę powiedzieć.
Reply
Uważaj bo ci tu napiszą sami znani kulturyści...

Napisz na forum kfd.pl

Sam mam 175 i wagę 66kg, więc musisz być puszysty.
Reply
Tak, jestem puszysty, znaczy w sensie tłuszczu, mam go mało, najwięcej na brzuchu, robię aeroby, jest dobrze.
_____
Nie dowiedziałem się; wyrabiać siłę czy rzeźbę, jeśli mam już masę?
Reply
Jeżeli masujesz to siłę. Jak skończysz masę to rzeźba + redukcja jak się zalejesz trochę. Bo ciężko nabrać xxx kg mięśni na sucho, bez zbędnego tłuszczu
Reply
To czyli teraz siłę wyrabiac cwiczeniami ze sztangą i hantelkami?
I ile trwa "wyrabianie" siły?
Reply
Człowieku jaką ty siłę wyrobisz nie chodząc na siłownie ? A wyrabianie siły na czysto trwa długo.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)