Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon Skoków Narciarskich 2012/2013
#1
Witam!
Jak pewnie zauważyliście zaczynają się skoki narciarskie 2012/2013.

Sezon 2012/2013 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 23 listopada 2012 na skoczni Lysgårdsbakken w norweskim Lillehammer.

Nie jak zwykle w fińskim Kuusamo, ale w norweskim Lillehammer rozpoczyna się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie są to jedyne nowości, jakie przygotowała fanom skoków Międzynarodowa Federacja Narciarska. Pierwszym konkursem tej zimy będzie konkurs mieszany.

Po raz pierwszy w historii Pucharu Świata, na skoczni wystąpią dziś zespoły mieszane - po dwóch skoczków i dwie skoczkinie z każdego kraju. Zanim to jednak nastąpi, na Lysgardsbakken odbędą się oficjalne treningi i kwalifikacje.

Polska w dzisiejszym konkursie udziału nie weźmie, gdyż kobiece skoki w naszym kraju są jeszcze w powijakach i nie dysponujemy zawodniczkami odpowiedniej klasy.

Zeszły sezon zimowy, a także tegoroczna odsłona Letniej Grand Prix pokazały, że po zakończeniu kariery przez Adama Małysza nadal mamy na kogo liczyć. Kamil Stoch, który poprzedniej zimy zadomowił sie w światowej czołówce, zapowiada, że w tym sezonie chce osiągnąć jeszcze więcej i zająć w klasyfikacji generalnej jeszcze wyższe miejsce. Z dobrej strony pokazali się tego lata Maciej Kot (dwa zwycięstwa) i Dawid Kubacki (raz na podium, cztery razy w pierwszej "10". Piotr Żyła jeszcze zeszłej zimy udowodnił, że stać go na dalekie skoki.

Po raz pierwszy od 10 lat cykl nie rozpocznie się zawodami w Kuusamo. W Lillehammer rozegrany zostanie – po raz pierwszy w historii Pucharu Świata – mieszany konkurs drużynowy, w którym w każdym zespole wystąpią dwaj mężczyźni i dwie kobiety. Zawody tego typu zostaną rozegrane również w ramach mistrzostw świata. W sezonie tym po raz pierwszy w historii Puchar Świata odbędzie się na terenie Rosji (Krasnaja Polana w ramach próby przedolimpijskiej), oraz po raz pierwszy w Polsce w mieście innym niż Zakopane (w Wiśle). Finałowy konkurs zostanie rozegrany 24 marca 2013 na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Ostateczny terminarz zawodów został zatwierdzony na przełomie maja i czerwca 2012 w koreańskim Kangwonland[1].
Od sezonu 2012/2013 zostały wprowadzone nowe przepisy dotyczące kombinezonów skoczków narciarskich. Zmianą w stosunku do wcześniejszych zasad był wymóg, aby wymiary stroju były takie same, jak wymiary ciała zawodnika. Nowe przepisy dały ponadto trenerom możliwość zmiany długości najazdu dla swojego podopiecznego, maksymalnie o pięć belek startowych.A więc możecie komentować kto wygra dzisiejsze skoki, temat będę edytował i podawał wyniki Wink24.11.2012 Lillehammer o 14:00 Czekamy, na koniec skoków podam tu wyniki jbc.

1.Severin FREUND Points-268.5
2.Thimas MORGENSTERN Points-267.2
3.Anders Bardal Points-267.0
...
30.Kamil Stoch

25.11.2012 Lillehammer o 14;00
1.SCHLIERENZAUER Gregor Points- 276.5
2. FANNEMEL Anders Points- 275.4
3. MORGENSTERN Thomas Points- 269.4

15.12.2012r Engelberg
1.KOFLER Andreas
2.Kamil Stoch
3.SCHLIERENZAUER Gregor

16.12.2012r Engelberg
1.SCHLIERENZAUER Gregor
2.Freund
3.KOFLER Andreas

Trzymamy kciuki za naszych Polskich szkoczków Wink Tym razem bez Adama Małysza Sad
___________________________________________________
Reply
#2
"Wołaj na Małysza"
[*]

Pewnie będę oglądał Tongue
Reply
#3
Lepiej zmienić nazwę na "sezon narciarski",bo nie tylko skacze się w zimie,a zapewne od razu powstaną inne tematy w tym stylu.
Reply
#4
Okej dzięki Wink
Reply
#5
Nareszcie będzie coś do oglądania ! :C

Ja myślę że dzisiaj Schlirenzauer wygra :C
Reply
#6
Polakom coś słabo idzie widzę Cry

Ale jeszcze biegi za 15 minut Dodgy
Reply
#7
Stoch będzie w pierwszej 5 :C
Reply
#8
Możliwe Smile
Reply
#9
Information 
Na ile dziś biegają?
Reply
#10
10 km s. dowolnym
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)