Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parkour i 3run
Witam

Niedawno był już taki temat , ale za nisko spadł i wylądował w koszu . Z doświadczenia wiem , że te sporty są bardzo popularne , zwłaszcza w Polsce , więc z miłą chęcią reaktywuję stary temat. Dla niewiedzących:

Quote:
Parkour:
Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Jednymi z podstawowych trików są: one handed vault, monkey vault, two handed vault oraz roll. Czasami niektórzy łączą triki one handed palm spin (one handed vault + palm spin). Na temat Le parkour powstało wiele piosenek np. Z Miłości do Le parkour. Często bywa mylony z freerunem, wielu ludzi uważa się za uprawiających parkour, gdy tak naprawdę trenują freerun.

3run:
Freerun wywodzi się z parkour, ale prostota i szybkość pokonywania przeszkód nie odgrywa w nim znaczącej roli. We freerun zmieniono znacząco technikę. Elementy, które pozwalały przedostać się biegnącemu przez przeszkodę jak najłatwiej i jak najszybciej, zostały zastąpione przez tricki, które są trudne do wykonania, ale mają wartość pokazową (palm spin, wall spin itp.), dołączone zostały także elementy akrobatyczne. Głównymi trickami są tzw. flipy.

Quote:Jak trenować?
Na początek pragnę dodać , że jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda poszczególny trick , musisz oglądać tutoriale na YT . Są one jak poradnik , jest omawiany każdy szczegół ćwiczenia , co robić , czego nie . Takie filmy lepiej oglądać po polsku więc wpisujemy "PL" Wink. Kiedy mamy wiedze , ale nie obycia , to radzę zacząć od następujących trick'ów:
-one handed vault
-two handed vault
-monkey vault

Gdzie trenować?
Wiem , że większość osób mówi , że nie ma u nich miejsca lub możliwości do uprawiania parkoura, ale nie jest to jednak prawdą , wystarczy się rozejrzeć dookoła i dostaniesz oświecenia Wink. Wystarczy barierka , murek , ogrodzenie lub schody i masz zajęcie. Najlepszym miejscem jest park skate'owski , ponieważ na rampie możesz trenować rozbieg i wybicie , na bariercie "one handed i two handed vault".

W tym temacie możecie chwalić się swoimi postępami , wklejać filmy z własnymi poradami i trick'ami. Jeśli chodzi o mnie, to też czasem wychodzę na dwór i skaczę , jednak mój poziom trochę odstaje od mistrzów Wink

Dyskutujcie Wink
Reply
Chciałbym się nauczyć ale nie umiem robić przewrotów w przód Cry
Reply
Kwestia trenowania i możliwości trenowania , idziesz do szkoły / siłownię ,kucasz , ręcę na ziemi , głową starasz się dotknąć klatki piersiowej , i wykonujesz przewrót Wink

Też do niedawna nie potrafiłem , lecz spróbowałem kilka razy i umiem , potem coraz szybciej się uczysz takich rzeczy Wink
Reply
Ja bym sobie poskakał, pobiegał - no ale nie mam z kim, jakoś samemu mi się nie chce Cool
Reply
Smile 
Z twojej instrukcji wynika, że robisz przewrót przez głowe to ty chcesz go uczyć czy zabić. Przewroty rób przez ramie. Nawet możesz sie pouczyć tego na jakimś domowym materacu. Lewy bark w przód, głowe odchyl w prawo i spróbuj przekrecić się na tym lewym barku.
Reply
Twój opis zawiera wykonanie przewrotu przez bark, zwykły przewrót robi się przez głowę. Smile
Reply
Tylko bezpieczniej jest robić pada, niż fikołka. Wtedy masz mniejsze obciążenie kręgosłupa.

http://www.youtube.com/watch?v=kitfR8JGAD8
1:38
wykonuje przewrót przez bark i tak się właśnie wykonuje w parkourze przewrót. Fikołki są bardziej artystyczne niż pomagające.
Reply
Zależy też jaki pad, widziałem gdzieś na yt tutorial jak zrobić pad i właśnie był taki jak ty opisywałeś przewrót, osobiście wole pad z zapasów. Smile Poza tym, nie wiem jak ktoś chce robić tego fikołka przy lądowaniu, gdyż musiałby to robić naprawdę perfekcyjnie albo z wysokości nawet nie większej niż metr Cool
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)