Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niecodzienne sporty - temat ogólny
#41
ja jestem szermierzem
Reply
#42
x x x x x:
Fajne to? Bo aktualnie szermierka to "starcie" na te wąziutkie florety nie?
Reply
#43
ja miałem miecz z średniowiecza i walczyliśmy
Reply
#44
Floret to jedna z broni używanej w szermierce sportowanej, poza nią jest jeszcze szpada oraz szabla. Wszystkie trzy rodzaje broni różnią się od siebie budową oraz ogólnymi zasadami ich używania. W moim klubie była możliwość jedynie nauki władania szpadą, to chyba najbardziej rozpowszechniona broń w tej dziedzinie sportu.
Reply
#45
Video 
Droga taka zabawa jest?
Reply
#46
10 zł na miesiąc, strój i broń od klubu, a w gimnazjum szyty na miarę również na koszt klubu. Jedyne co musiałam zakupić to rękawicę szermierczą - około 100zł, skarpety szermiercze - około 50zł i dodatkowo buty sportowe z płaskimi podeszwami dla lepszej pracy nóg co najmniej 200zł, choć nie były wymagane jak wcześniej wymienione części uzbrojenia. Dodatkowo musiałam opłacać koszt uczestnictwa w zawodach, zazwyczaj 30 złoty. Zawody po całej Polsce, sama byłam w wielu wspaniałych miejscach, choć przyznaję, że nie było czasu by zwiedzać, chyba, że miejscowy McDonald... Smile)
Poza zawodami nasz klub organizował również obozy, między innymi w trakcie wakacji w Człuchowie, oraz poza granicą dla wybijających się zawodników. Dla mojej rodziny była to "taniocha", a dla mnie zabawa. Treningi odbywały się 3-4 razy w tygodniu po 2h, oczywiście taki leń jak z czasem chodził tylko raz w tygodniu
http://i.imgur.com/jimP2u6.png?1 3 letnia przerwa i znikome ćwiczenia wykonywane przez ten czas, pomimo tego "coś" pozostało. Obecnie pracuję nad lepszym efektem (zdjęcie wykonane rok temu) Smile
Reply
#47
Dzięki
Reply
#48
E-sport to też sport?
Reply
#49
Jasne, ale wolałbym nie zamieniać tego tematu w kolejny tematu o LoLu czy Docie
Reply
#50
W takim razie, kiedyś uczęszczałem do klubu szachowego. Głównie po to, żeby podciągnąć ocenę z EDB. Ludzie tam się uczyli grać, jedynie z kolegą czasami pograłem i pojechałem na zawody z LSO.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)