Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zwiększyć siłe strzału ?
Witam !
Mam takie pytanie związne z Piłką Nożną.

1. Jak zwiększyć siłe strzału tak, żeby uciekali z bramki i błagali mnie o litość.

Jakieś ćwiczenia, albo cuś ? +
Reply
Jeżeli chcesz kopnąć piłkę to potrzebujesz mieć dobre buty najlepiej korki lub na salę jakieś mercuriale.
Po drugie uderzasz z góry w piłkę by szła dołem, wkładając nogę pod piłkę leci w górę.

A najważniejsze są mięśnie nóg.
Jak masz nogi jak balerony to się nie dziw że słabo kopiesz. Trenuj je np biegając, podnosząc ciężary w ćwiczeniu tak zwanym "na nogi".
Oraz mięśnie brzucha są ważne Smile
Reply
Jeżeli chcesz mocno kopać, nie musisz mieć dobrych butów. Oczywiście, na murawę(trawę), kupujesz korki. Na halę, musisz mieć buty ze "sztywną" podeszwą, halówki. Ewentualnie żwirówki.
Jeżeli chcesz bardzo mocno kopać, musisz podkurczyć palce u nogi. Musisz je zgiąć! Zrobi Ci się tak jakby wypukłość w bucie. Kopiesz w sam środek piłki, tak żeby leciała nie za wysoko, i nie za nisko, bo tocząc się po ziemi straci pęd. Przy takim ułożeniu nogi, i idealnym trafieniu w piłkę, powinieneś mocno kopnąć, bez szczególnych mięśni.
Co do ćwiczeń, to nie mogę Ci żadnych polecić, ponieważ nie rozwijałem mięśni poprzez jakiś trening nóg. Wystarczyło mi, że chodzę na treningi 4 razy w tygodniu. To się znaczy, możesz je trenować poprzez bieganie, ale nie na 1000m, 2000m, tylko szybkościowo na 60m, 100m. Poprzez bieganie na długi dystans, wzmacniasz swoją kondycję, a poprzez biegi na krótki dystans wzmacniasz mięśnie w udach i łydkach. Jednocześnie pracujesz nad szybkością, oraz koordynacją ciała.

_____
Reply
To musisz pracować nad mięśniem dwugłowym uda i mięśniem łydki najlepiej na siłowni. Jak będziesz to ćwiczył i umiesz dobrze piłkę kopnąć to będziesz miał mocny strzał, raczej nic innego ci nie pomoże chyba, że sterydy,
Reply
Tak 1/4 piłki na dół kopiesz, leci dosyć mocno, ale łatwo obronić bo prosto szybuje, zero rotacji. Lepiej podkręcić niż na siłe.
Reply
Kup wyrzutnię piłek, włóż piłkę do środka i celuj w bramkę. Będą uciekali z bramki, błagając cię o litość.
Reply
Ogólnie musisz potrenować. zalezy o jakie strzały ci chodzi, czy z biegu, czy ze stałych fragmentów.
Podstawą są dobre buty przeznaczone do gry w piłkę nożną (z tych tańszych na halę polecam ci NIKE Tiempo IV, a z korków Adidas Goletto, sam je mam i bardzo dobrze w nich wyczuwam piłkę)
Jeżeli chcesz mocno uderzyć np. Karnego, to pamiętaj, że im mocniejszy zamach, tym bardziej musisz pochylić się do przodu inaczej będzie "Ramos" ( http://youtu.be/zdpDMYGg9RQ ) Staraj się uderzyć w środek piłki, chyba, że chcesz, aby nabrała ona rotacji, jednak z tym musisz pokombinować...
Reply
Głupoty gadacie... Co mają buty do siły kopnięcia? Stary, to tak jakbyś miał 20cm w bicku, założył szeroką bluzę i mówił, że jesteś przypakowany. Taki Roberto Carlos kopnie ci piłkę mocniej w sandałach niż ty w super butach za 1000. Co do siły kopnięcia, to jakieś ćwiczenia np. przysiady z obciążeniem, skoki przez płotki z obciążeniem itp.
Reply
Do siły kopnięcia nie są w ogóle potrzebne buty... Jedyne co musisz zrobić to zrobić sobie kaloryfer, bo od siły zależą tylko i wyłącznie mięśnie brzucha, lecz to nie wszystko. Nie da się od tak kopać mocniej piłki. Jak już będziesz miał kaloryfer to idź na orlik i strzel z 5000 razy w bramkę to się nauczysz. Inaczej się nie da...
Reply
Zazwyczaj na w-f stoję na bramce i boję się jak podbiegają zbyt blisko z piłką... To też wywołuje lęk, że mogę oberwać w brzuch lub co gorsza w twarz...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)