Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zwiększyć siłe strzału ?
#11
Wink 
Przede wszystkim kop piłkę w środek, lub nieco w górną część, dzięki czemu uzyskasz mocny, plasowany strzał.
Po drugie rób przysiady, nie takie głębokie, tylko że tyłek na poziomie kolan, bo jak robisz do końca to kolana mocno dostają.
Po trzecie jeśli strzał ma być silny nie musisz specjalnie mocno kopnąć tylko wziąć porządny zamach nogą, że zachowuje się w taki sposób jak podczas robienia skipu C. Smile Wtedy piłka leci mocno i daleko. Miłego treningu. Pamiętaj o rozgrzewce, żeby nie naderwać mięśni bo będziesz tego żałował.
Reply
#12
Dziwię się, że mało kto pisze o technice, ale co ja tam mogę wiedzieć. Przecież liczą się tylko buty :<

A no i liczą się tylko mięśnie.
Reply
#13
Technika to precyzja strzału, siła to już mięśnie i odpowiednie przymierzenie w piłkę. Smile
Reply
#14
Tongue 
Zacznij chodzić na siłkę i sobie wyrób mięśnie dwugłowe. Oczywiście musisz mieć buty do grania w nogę, najlepiej jakieś korki. Żeby to była porządna lufa to na dodatek musisz mieć grubą skarpetę, a buty mocno zawiązane, żeby piłka leciała mocno.
Na mocny strzał uderza się prostym podbiciem, czyli musisz ugiąć nogę i usztywnić palce. Do piłki schodzisz najlepiej prosto, żeby być przygotowanym do porządnego strzału. Jeżeli źle się złożysz to będzie uderzenie o dupę rozbić. Wyrabiaj sobie nogę lekko kopiąc z prostego podbicia na dworze w ścianę lub strzelając do bramki. Wink
Tak poza tym to w google możesz poszukać, są różne fora dotyczące piłki nożnej i ćwiczeń.
Reply
#15
Idziesz na orlika, robisz dobrą rozgrzewkę, 60 brzuszków z nogami w górze - 2 serie po 30, pomiędzy seriami i na końcu robisz tzw. "fokę" i ciągniesz głową do góry by rozciągnąć dobrze mięśnie brzucha. Trenujesz strzały, nie naparzaj od razu z całej siły i całymi dniami, bo najważniejszy jest trening ale umiarkowany. Staraj się też trzymać stopę stojącą koło piłki na równi z nią, lekko się pochylić i uderzać często najlepiej w długi róg, dobrze opanowuje strzał. Jeśli chodzi o buty, nie są tak ważne mówiąc o sile, ale warto mieć uciskające lekko buty i mocno zasznurowane, by siła ładnie przechodziła na piłkę. Jeśli chodzi o buty na salę to lepsze niż tiempo są halówki jomy(nie tylko wg mnie), a do tego tańsze(starsze modele ~70zł, nowe 130zł).
Ach no i ruch przeciwnej ręki niż noga, którą strzelasz też jest ważny - najlepiej się nią dobrze zamachnąć podczas strzału.
Reply
#16
Kopnij mocniej.
Reply
#17
Bug 
I tu się drogi kolego mylisz, chyba nie grałeś w piłkę na serio. Na technikę strzału składa się odpowiednie ułożenie stopy, wychylenie ciała(nawet liczą się ręce), nogi, zamach itd. Mięśnie to drugorzędna sprawa, to tak jakbyś jechał Ferrari bez silnika Ferrari. Tym tokiem myślenia, Pudzian byłby świetnym piłkarzem. Przebijałby każdą siatkę.
Reply
#18
Pudzian nie byłby świetnym piłkarzem, bo w meczu liczy się jeszcze szybkość reakcji, zwrotność, szybkość ogólna, czego on nie ma, bo ma za duże mięśnie. A kopnięcie, to może akurat mieć.

AtDown
Grać też gram od 8 lat ._. A pudzian kopnąć i by kopnął mocno, ale kto mówi od razu, że akurat by trafił w bramkę lub w piłkę prawidłowo.
Reply
#19
Noo, ma kopnięcie, byłby lepszy niż Schieber. Nie miałby kopnięcia, ale co ja tam mogę wiedzieć, tylko gram w klubie.]


Poza tym to była taka przenośnia, przedstawiająca wasz tok myślenia, ale dobra.
Reply
#20
Miesnie uda,ale tez bardzo dużo daja miesnie brzucha bo to z nich idzie strzal Dodgy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)