Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuje dobrego poradnika do łydek
#1
jakiś dobry żeby móc zacząć trenować łydki :-)
Reply
#2
Polecam chodzić po górach.
Reply
#3
Tylko łydki czy całe nogi ? bo sądzę że uda też masz oblane tłuszczem czy chcesz tylko mieć umięśnione łydki?
Reply
#4
umięśnione i w sumie jestem chudy więc uda nie są oblane tłuszczem X D
Reply
#5
Rower, tyle że staraj się na sporym biegu(przerzutce).
Reply
#6
Konik, na konia zakładasz 20 kg i 10-15 pełnych powtórzeń 3 razy w tygodniu,u mnie w 1,5 miesiąca widać poprawe Wink Jeśli nie wiesz co to "konik" to zajrzyj na jakieś forum kulturystyczne
Reply
#7
Zgrabne i umięśnione łydki są łatwe do wypracowania, w końcu możemy wykonywać ćwiczenia nawet na siedząco. Możemy je rzeźbić poprzez spacery oraz jazdę na rowerze jak również wzmocnić codzienną serią krótkich, ale efektywnych ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń na łydki:

1. Stoimy prosto, nogi złączone razem, ręce na biodrach. Zaczynamy robić półprzysiady, w trakcie których ciężar ciała utrzymuje się na nodze, która pozostaje z tyłu. Seria 10 powtórzeń.
2. Będąc w półprzysiadzie – pulsujemy trzykrotnie kolanem w dół. Powtarzamy 10 razy i zmieniamy nogę.
3. Stoimy przy krześle – ręce mamy na nim oparte – stoimy na jednej nodze, a drugą unosimy do góry (noga prosta, palce obciągnięte). Wykonujemy to 10 razy i zmieniamy nogę, którą unosimy do góry.
4. Zachowujemy tę pozycję tylko zmieniamy je na cykl pulsacyjny – 3 razy – unosząc nogę do góry i ją opuszczając.
5. Kładziemy się na lewym boku a prawą stopę opieramy na podłożu. Lewą nogę (wyprostowaną)u nosimy 15 razy. Powtarzamy ćwiczenie na prawym boku.
6. Leżymy na lewym boku, ręka lewa jest wyprostowana (za głowa) a prawą podpieramy się z przodu. W takiej pozycji prostujemy i zginamy prawa nogę 15 razy. Ćwiczenie powtarzamy na drugim boku.
7. Stoimy bokiem przy krześle i jedną ręką się go trzymamy, drugą chwytamy za udo lewej nogi, która na przemian prostujemy i zginamy, w serii 15 powtórzeń. Potem zmieniamy podnoszoną nogę na prawą.
8. Dalej stoimy bokiem przy krześle, uginamy obie nogi w kolanach a potem prostujemy prawą nogę i unosimy ja do góry bokiem. Robimy to ćwiczenie 15 razy i zmieniamy, unoszoną nogę, na lewą.
9. Stoimy teraz przodem do krzesła i wykonujemy podwójne ćwiczenie. W pierwszej jego części robimy klasyczne to „pieski” czyli podnosimy zgięta nogę w bok. Potem wracamy do pozycji stojącej, aby w drugiej części wypchnąć ugiętą nogę do tyłu.
10. Stoimy dalej przodem do krzesła. Zaczynamy od podnoszenia lewej nogi, do góry, z tyłu a potem ją uginamy tak, aby stopa dotykała pośladka – powtarzamy 15 razy a potem zmieniamy nogę na prawą.
Reply
#8
chodziło mi o stronke...........................
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)