Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Airsoft - dyskusja na froncie
Nie znalazłem niczego na ten temat ani za wykorzystaniem opcji ,,szukaj", jak również przeczesując kilka stron off topu.

Airsoft Gun (ASG) jest ostatnimi czasy coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu przez młodzików, jak i przez dorosłych. Z dnia na dzień na youtube wzrasta liczba filmików z tym związanym, na forach liczba zapytań o repliki na start idzie w górę w zawrotnym tempie, a jadąc spokojnie autobusem o 10:00 rano w weekend, coraz częściej można natknąć się na mniej lub bardziej umundurowanych ludzików z podejrzanymi pokrowcami. Skąd ta plaga? To proste. Większość z nas lubi strzelać. No...może niekoniecznie zabijać, ale posłać komuś z premedytacją kulkę, szczególnie po męczącym tygodniu w szkole/pracy, mieliby ochotę chyba wszyscy.

Aleocochodzi?

Quote:ASG to nic innego, jak do złudzenia przypominająca paintball forma spędzania wolnego czasu. Nazywanie tego sportem pozostaje tematem polemiki, toteż pozostaje to w strefie aktywnej rozrywki na świeżym powietrzu. Cały myk polega na odwzorowaniu pola bitwy, z wykorzystaniem replik broni palnej najczęściej w skali identycznej z oryginałem, strzelających kulkami plastikowymi 5.95mm +/- 0.01mm. Grupa ,,fascynatów" zbiera się w miejscach raczej nie uczęszczanych przez ,,cywilów" (lasy, opuszczone tereny zabudowane itp.) na organizowanych przez indywidualne osoby lub całe grupy/fora itp. ,,strzelankach", po czym najprościej rzecz ujmują - strzelają. Strzelają ile matka bateria, sprężyna lub ojciec gaz dali, co wbrew pozorom frajdę sprawia nieziemską.

Niewątpliwą zaletą Airsoftu, która stawia go wyżej niż paintball, jest możliwość super dokładnego odwzorowania prawdziwego wojska. Repliki pistoletów, pistoletów maszynowych, karabinków, karabinów wyborowych itp. są niemalże identyczne, co ich ,,ostre" odpowiedniki (szczególnie, kiedy na replikę wydamy trochę grosza). To samo tyczy się mundurów. Od najbardziej pospolitych Flecktarnu, Pantery, Marpatu, Woodlandu, DPM, po trudno dostępne lub robione całkiem na zamówienie A-TACS FG, Tiger Stripe, rosyjską Florę, czy nawet mundury Wehrmachtu czy amerykańskich Marines z czasów IIWŚ. Buty, kamizelki, hełmy, kapelusze, plecaki, ładownice, maskowania typu bushrag/ghille suit - wszystko to dostępne, choć nie wymagane do zabawy. Oczywistym jest za to, że strój maskujący jest skuteczniejszy od zwykłego dresu.

Ajakiesąrepliki?

Quote:W airsofcie wyróżnić można 3 główne typy replik (pomijam twory wykonane z butelki, sprężarki i jarzębiny):

Repliki Elektryczne - czyli napędzane prądem elektrycznym, posiadające silnik o danym momencie obrotowym, którego ,,śmigło" napędza zębatki, te z kolei powodują naciągnięcie prowadnicy sprężyny i samej sprężyny wewnątrz tłoka, która w fazie końcowej powoduje ruch cylindra, który wypycha kulkę. Repliki elektryczne do ,,życia" wymagają baterii (Ni-Mh, Ni-Cd, Li-Pol), które zależnie od napięcia i natężenia, umożliwiają użytkowanie repliki przez określony czas.

Repliki Gazowe - czyli napędzane gazem (Green gas, CO2), przy czym to rozwiązanie może skończyć się dość nieciekawie, kiedy ktoś nieobeznany z tematem wyjdzie z kolegami strzelać z tego podczas dziesięciostopniowego mrozu (co w replikach elektrycznych w wielu przypadkach jest jeszcze możliwe na trybie semi, choć może spowodować różne uszkodzenia samej repliki lub baterii).

Repliki Sprężynowe - czyli napędzane siłą mięśni użytkownika. Tutaj nie występuje tryb ognia automatycznego, dlatego większość replik (poza karabinami wyborowymi) napotkamy w tym przypadku za małe pieniądze. Pamiętajmy, że formalnie ,,repliką" może być pistolet za 8 złotych z kiosku*.

Teorii dość. Kto ciekawy, znajdzie w sieci wszystko. Mile widziane komentarze osób, które zajmują się Airsoftem, planują w to wejść lub po prostu mają coś do powiedzenia. Zachęcam do rozmowy na wszelakie rozmowy, związane z replikami, wyposażeniem, zlotami, aspektami prawnymi itp.

Coś dla zainteresowanych:

Najpewniejsze sklepy internetowe ze sprzętem:

http://gunfire.pl/

http://www.specshop.pl/

http://www.taiwangun.com/

http://www.zbrojownia.com.pl/
Reply
Strzelam się, od kwietnia Wink Na początek kupiłem cymkę 0.28 w wersji z risami. W czerwcu nadszedł czas na coś innego, moim wyborem okazała się emka od GFC, SIR Wink Biegam w woodlandzie, kamizelka chest rigg strike od GFC, lecz wymieniam na plate carriera jakiegoś. Najbardziej podoba mi się AAV FSBE, jednak nie mogłem wytrzymać i kupiłem innego plate carriera na allegro. Maska typu stalker v3, lecz staram się używać jej tylko na budynki. Okulary zwykłe, ochronne ze sklepu ASG, dodatkowo posiadam gogle ESS. Nie polecam serwisu w taiwangunie.
Reply
Nie polecam taiwanguna ogólnie, kolega oddał berettę M9 od KJW na serwis to mu zwrócili jeszcze bardziej zepsutą. Ja mam w tej chwili CM048, kupiłem używane i mimo napraw i prób ratowania, tak czy inaczej na przyszły sezon kupuję nowego kałaszka. Na LCT póki co mnie nie stać, więc CYMA.
Reply
Ja rozważałem jakiś tańszy (do 700-800 złotych) karabin wyborowy zamiast wiatrówki, jednak nie mamy tylu chętnych ludzi do strzelania... A szkoda, bo zostaje mi dziurawienie kapsli od piwa z dmuchawki. "Sport" uważam za naprawdę fajny, chętnie bym spróbował.
Reply
Jakieś dwa lata temu przestałem w to grać, ekipa się rozpadła. A ten cały złom leży w szafie, l96 z lunetą, dwa mundury, jakież noże itp... No i pełno kulek. Mam jeszcze elektryczną m4, ale jej nie używam. W l96 rozwaliłem tłok, i chyba będę się zabierał do rozkręcenia.
Reply
Z jakiego jesteś miasta i ile masz lat?

Stary Centuś:

U mnie ekipa rozpadała się kilkukrotnie, na ogół wypady polegają na tym, że między znajomymi umawiamy się, każdy bierze ludzi od siebie, czasami zbierze się cała grupa i idziem w las. Tym sposobem w tą sobotę np. szykuje się strzelanka na 10-15 osób w Goleniowie.
Reply
15, Włocławek. O wiek można się ze mną nie martwić, "broń" (broń także) traktuję bardzo poważnie.
Reply
To nie aż takie małe miasto, ktoś na pewno bawi się tam w ASG. W razie czego masz dość blisko do Warszawy, Płocka itd, często są różne zloty organizowane, tylko tam potrzebujesz mieć zazwyczaj 16 lat i zgodę.
Reply
Gram w ASG od 3,5 roku, posiadam kilka replik - G36c King Arms do CQB, G36c Umarexa, SR-25 (składanka wieeelu producentów) i M4 Commando KWA.

Generalnie jestem USofilem, latam m.in. w kamizelce CIRAS (woodland) oraz WSH (coyote brown), z mundurów różnie - ale moją ulubioną konfiguracją są spodnie UCP (ACU) wraz z górą w woodlandzie (SFU).

Wymiennie latam w goglach (Bolle X800, Bolle Defender) i okularkach (Uvex X-one, ESS Crossbow), na twarzyszcze - maska neoprenowa. Tongue
Reply
Pochwale się, że w Nowym Sączu organizujemy strzelania co niedzielę, i jest około 20 osób. Często zdarzają się jednak imprezy w których jest 30-40 osób.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)