Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuka walki.
Siema, mam takie zapytanko jaka sztuka walki jest dobra jak i do obrony jak i do ataku? Bo teraz idę do szkoły, i można tam płacić za chodzenie właśnie na sztuki walki...

Myślałem o Karate, poradźcie coś, za pomocne posty daje plusy. Wink
Reply
Tu chyba mógłbyś się z tym pokierować. Smile
Reply
Do obrony i ataku ? Chodzi Ci o sztuek walki przydatną do samoobrony tak ? Ogółem to odpada karate, chodziłem 2 lata i niezbyt sie nauczyłem w tej kwestii dużo, jak samoobrona to Krav Maga,Boks
Reply
Cześć, ja polecam Ci MMA sam cwicze ten sport 3 lata, moim zdaniem to jest super zajęcie. Miło można spędzać wolny czas.
Karate? Też bardzo fajne, jednak polecam Ci MMA. Smile
Reply
Thumbs Down 
Ćwicz Kung-Fu styl pijanego mistrza wszystkich rozwalisz Dodgy
A tak na serio, wg. mnie karate jest fajne. Mój cioteczny brat ze Szwecji ćwiczy Tongue
Reply
Pooglądaj filmy na youtube z MMA, jak się wykonuję dzwignie, kopnięcia z pół obrotu, to powinno Cię przekonać do MMA, jednak ten sport wymaga roźciągnięcia nóg, sam wiesz aby mocno i wysoko kopać musisz być roźciągnięty. Spróbuj dobrać sobie ćwiczenia roźciągajace do szpagatu.
Reply
Muay Thai Smile
Reply
Trenuję taekwondo od 7 lat (z przerwami). Oprócz tego, że raczej potrafię się obronić, treningi poprawiają również kondycję i ogólne samopoczucie. Polecam Smile
Reply
Rosyjskie sztuki walki
Reply
Shocked 
Polecam karate, jako styl walki rozwijający w sposób zrównoważony ciało i umysł. Jeżeli chcesz trenować po to, aby umieć walczyć i zainwestować w ogólny rozwój, a nie przenosić tego na ulicę, to będzie to dobra sztuka walki. Treningi nie składają się z samej walki, jest dopieszczanie techniki i tzw. ,,walka z wyimaginowanym przeciwnikiem", czyli złożone kombinacje technik, wykonywanych samemu (kata, wpisz sobie w internecie jeśli chcesz). Uważam, że to lepsze wyjście od kick boxingu, przez wgląd na techniki w obydwu sportach. W karate samych stref dłoni, którymi wolno uderzać, jest bodajże 5 czy 6. Do tego dochodzą kombinacje kolan i łokci, które są prezentowane i doskonalone na treningach, jedynie zabronione na zawodach. Jeżeli podejdziesz do tego z sercem i będziesz robił coś w tym kierunku również w wolnym czasie, to naprawdę możesz mieć z tego spore korzyści. Znam chłopaka, który ma 17 lat, jest w mojej klasie zresztą. Trenuje karate od 5 czy 6 roku życia, ma teraz drugi brązowy pas i nie powiedziałbym, że nie umie się bić (częsta opinia o karatekach). U mnie to skończyło się na niespełna 3 latach treningu, przez problemy ze zdrowiem i gdybym miał ponownie wracać do treningów, rozważałbym jedynie Karate i Muay Thai.

MMA nie odradzam, jedynie klub Rocha w Szczecinie. Jak dla mnie kompletny brak doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, treningi bez ładu i składu, a samo MMA w tym jak i w wielu klubach jest ,,dodatkiem", obok sztandarowych BJJ, SF, boksu i kick boxingu.

Najlepszą sztuką walki i tak jest i zawsze będzie ,,Fighting without fighting", jak mawiał Bruce Lee.

Pozdrawiam.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)