Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parkour - Temat ogólny
Le parkour – pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej. Za twórcę parkour uznaje się Davida Belle'a.
Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca parkour to traceur.
____
No to zapraszam do dyskusji, może znajdą się jacyś zawodowcy, którzy pomogą początkującym. Może opiszecie to w jaki sposób się o tym dowiedzieliście, jak zaczynaliście i gdzie, kto was uczył, a może jesteś samoukiem? Wszystkich, wszystkich zapraszam do dyskusji na poszczególne tematy o Parkour.

Tematu o Parkour nie znalazłem. Wiec zakładam, jeżeli się on nie rozwinie to poleci do kosza.
Reply
Smile 
http://www.youtube.com/channel/UCOot-gvDdFIClzqcs_r_JIg
http://www.youtube.com/channel/UChgT07-62vUXXfYjDzwXmdw

polecam
Reply
Ooo, super. A uprawiasz?
Reply
Nie, za cienki jestem na takie rzeczy.
Reply
W sumie, to trening czyni mistrza. Ja spróbuję, interesuje się tym. Nie szkodzi spróbować, tylko boję się o kręgosłup.
Reply
Powodzenia Tongue
Reply
Dzięki Wink
Reply
Tak szczerze to zawsze fascynowałem się parkourem ale niestety nigdzie w mojej małej miejscowości nie mogę wynająć sali(albo zajęta przez jakiś kluby albo nie wynajmują). Podstawy niby znam ale bym chciał nauczyć się nowych, efektowniejszych rzeczy lecz boję się ze polece twarzą na beton
Reply
Ja uczyłem się pare dni z tyłu budynku przedszkola, jest tak zrobiony że są na nim różnej wielkości murki. Ciężko to opisać ale zarąbiście tam się ćwiczy.

Umiem coś tam troche, podstawowe flipy i wchodzenie na wysokie murki, ale to już bardziej 3running.
Reply
Ja podstaw się dopiero uczę, ale czego uczy ulica, próbowałem nie mam problemów z tym, lecz nadal boję się o kręgosłup Angry Ale adrenalina w tym musi być, bo to by nie był parkour. Twarzą na beton? W sumie nie jest to takie groźne jeżeli znasz podstawowy trick amortyzujący upadek jakim jest ROLL.
___
jeżeli boisz się upadku na twarz, robiąc salto w tył/przód. Bo wiele właśnie takich ''Świeżaków'' się boi to powiem wam ogółem, ze często polecicie na kolana. na twarz nie, ważne, żeby upadać przy salcie w tył/przód na palce, jeżeli upadniemy na pięty, może dojść do uszkodzeń kręgosłupa.
___
Tetamitxo:
Ja na placu zabaw, są takie barierki. Fajnie się tez ćwiczy, można się podciągać i trenować ręce, bo ręce to jeden z najważniejszych instrumentów Parkour`ingu.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)