Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Światowa Siatkarzy 2013!!!
No tak jak mówisz Możdżonek bardziej za blok odpowiada.
Choć i tak Kurek największa prace w ataku wykonuje.
Reply
Wykonuje jak ma dzień Smile Ktoś wcześniej porównywał Andersona do Kurka, mówiąc, że jest i w ataku lepszy, i ma dużo lepsze przyjęcie. To samo - kwestia dnia. Oczywiście nie umniejszając, bo Matt to faktycznie świetny zawodnik(którego mam nadzieję, że zobaczymy w Resovii niedługo Tongue), aczkolwiek też ma dni słabsze. W drugim meczu z Polską poprowadził USA, zdobył +20 punktów, choć mecz przegrali, był liderem. A weźmy pod uwagę wczorajszy mecz z Brazylią - 5 punktów, w tym 2 z zagrywki.

Wracając do środkowych - Wiśniewski jest słaby psychicznie, Wrona to co innego. Wystarczy popatrzeć na Wiśnię w 5 meczu tegorocznych finałów. Dostał 2 piłki od Zagumnego, bez najmniejszej reakcji bloku, obydwie poszły daleko w aut, dzięki temu Resovia mogła odskoczyć.
Andrzej zagrał równy sezon, więc powinien dostać więcej szans, za Możdżona czy Pita - bez różnicy, powinien po prostu grać.
Reply
Ja dałem tylko jeden przykład, więc o jakiej połowie ty mówisz.
Druga sprawa, Możdżonek może i dobrze broni ale tylko jak piłka leci w niego, bo jak ma już się wysilić i obronić piłkę go omijającą to zazwyczaj brakuje mi refleksu.

Druga sprawa.
Nie może być tak, że środkowy odpowiada za blok i z ataku jest praktycznie wykluczony.
Zobacz sobie np. w Brazylii jest ich 2 i 2 atakuje a u nas kochany Marcinek jak sobie trafi w piłkę to już ma banana na twarzy. Lecz w trakcie meczu częściej u niego obserwuje się "podmuch złości"
po straconym punkcie. Zagrywką też nie czyni nic, bo zazwyczaj są one przyjmowane perfekcyjnie.
Wolę jak gra Kosok czy Wiśniewski i to na nich powinien stawiać Anastasi.
Kolejnym problemem jest to, że trener nie potrafi zauważyć tego jak w niektórych momentach doświadczeni zawodnicy czyt. Winiarski nie radzą sobie z zagrywką czy to atakiem.
Ilości zepsutych zagrywek przez Winiara nie podam bo było ich od groma, a Anastasi nawet nie pokwapił się o zmianę zadaniową.
Reply
Jedna rzecz mi sie nasuwa po przeczytaniu tego co piszecie:
-Nie jesteśmy Brazylią, nie byliśmy i prawdopodobnie nie będziemy!
Nie można wszystkiego ciągle porównywać do Brazylii, bo to jest wyższy poziom i nie możemy się z nim równać. Fonteles, MVP polskiej ligi w reprezentacji Brazylii ma problem by wejść do pierwszego składu. Przypadek? raczej nie.

Yashar:
Co do zagrywki Marcina to się nie zgodzę. Potrafi posłać trudnego i płaskiego flota, który często sprawia problemy. Każda zagrywka asem czy bardzo trudna nie może być.
Co do tego, że trener za późno wprowadzał zmiany się zgadzam. Nie można czekać do stanu(np) 23;17, wprowadzać kilka zmian i czekać na cuda.

Pomimo to ufam naszemu trenerowi i wierzę, że popełnione błędy naprawi i pokaże razem z chłopakami na co Go stać w nadchodzących ME czy igrzyskach.
Reply
Blush
Reply
Rok temu może wszedłby, ale teraz w też to wątpię i to nie jest przypadek.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)