Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Światowa Siatkarzy 2013!!!
Ja nie porównuję nikogo do Giby czy Stanleya, którzy byli klasą samą dla siebie. Ja szukam porównań do ludzi w ich wieku. Anderson-Kurek, wiek prawie ten sam, dwie klasy róznicy. Młodzi w naszej kadrze to KOnarski czy Drzyzga, reszta to są wyjadacze, którzy grali i na IO, i na MŚ, ME, dla których gra pod presją i z największymi światowymi graczami nie powinna być żadnym problemem. Starasz szukać się na siłę usprawiedliwienia, a prawda jest taka, że gdy ktoś zasłużył na krytykę, to powinien ją otrzymać. Nie jesteśmy słabym zespołem, ale jesteśmy źle prowadzeni. AA ma swoich "gladiatorów" i za nic nie dopuszcza do drużyny młodych i utalentowanych. Bruno nie popełaniał błędów jeszcze 2-3 lata temu? Popełniał, mnóstwo. Ale dostał czas i zaufanie i patrzcie, co teraz robi. albo wczorajszy rywal- Bratoyev, rozgrywający bułgarów. Rok temu, ROK śmialiśmy się z nich, jakie tłuki. A teraz rozjeżdżają nas bez mydła. I jeśli nie chcemy zostać z tyłu, czas ruszyć z tą drużyną do przodu.
Reply
Oczywiście, powinniśmy się porównywać do lepszych, ale nie zapominajmy od ilu siatkarzy Bartek jest lepszy, także w swoim wieku, a nawet starszych. Zasłużyli na krytykę, ale nie na całkowite skreślanie i porównywanie ich do reprezentacji w piłce nożnej, bo to śmieszne. Gdy AA wywalczył złoto w LŚ to wszyscy jego system prowadzenia zespołu chwalili, nagle się totalnie zmienił?
Bratoyev to dłuższa historia, według mnie całkowicie niezasłużenie otrzymał naj. rozgrywacza LŚ 2012, ale to był już wybór gospodarzy - Bułgarów oczywiście...
Reply
- pierwszy post: cała rozpiska, zajęte miejsca...
- jeśli Brazylia wygra z USA 3:0 lub 3:1 miejsca od 7.-18. wyglądać będą tak:
7. Holandia
8. Niemcy
9. Serbia
10. Iran
11. Francja
12. Polska
13. Korea Południowa
14. USA
15. Finlandia
16. Portugalia
17. Japonia
18. Kuba


- w meczu Brazylia - USA jest 1:0, a w drugim secie 19:19!

Atplus: ja tylko relacja LIVE.

PS Polacy niestety w tym roku zostali sklasyfikowani na najsłabszym 12. miejscu.


LŚ zawitała już w 1999 roku do Mar del Plata wtedy wygrali Włosi, drugie miejsce zajęli osiemnaści w tym roku Kubańczycy, a brąz na szyje założyli Brazylijczycy.
Reply
Zawsze doceniałem i doceniam sukcesy, zwłąszcza te historyczne, ale sukcesy nie zakrywają minusów. Od dawna mówiłem, że za daleko AA nie zajedzie na jednym składzie i zaczyna się to sprawdzać. Druga impreza z rzędu kompletnie zawalona- a pierwszą były IO, najważniejsza impreza w histori sportu.
I chodziło mi o Bratoyeva z tego roku, nie tamtego. Postęp ogromny.
Reply
Jeszcze co do Bruno, myślisz, że Rezende trzymałby innego rozgrywającego, który popełniałby często błędy ciągle na boisku? Myślę, że nie. Jak wszyscy wiemy to jego syn, chciał go wypromować i nie ukrywajmy, że mu sie udało, ale nie wiem jak potoczyłaby sie jego kariera gdyby trenerem Brazylijczyków był inny człowiek, pewnie podstawowym rozgrywającym byłby William.
Reply
Information 
Tak jest!!!Polacy w finale Uniwersjady! ;3
Reply
Bruno jest dobrym rozgrywającym, ale to co robił Ricardo Garcia to mistrzostwo najlepszy rozgrywającym był.Tak jak mówisz kilka zawodników jeszcze zostało w reprezentacji, ale ci czołowi już odeszli.

Yashar:
Tak zgodzę się z toba on jest duży i jest wolny zobaczmy na Muserskiego 218 cm i jakie ma uderzenie z krótkiej, Marcin moim zdaniem nie ma siły uderzyć
Reply
Muserski mierzy 218 cm. Dodam, że liczy się skuteczność, a nie siła uderzenia. Nie macie innych siatkarzy do porównywania, tylko wszyscy wpadli w zachwyt za Muserskim. Spójrzmy od ilu środkowych Możdżonek jest lepszy.
To, że jest duży, a poprawniej wysoki to źle? Co do tego, że jest wolny, to popatrzcie czasem jak idzie na zagrywkę, a potem ustawia się w obronie w drugiej linii.
Reply
Kolego to co zrobił Muserski zrobił na Igrzyskach to wszyscy wiemy. Chodzi mi o jego pozycje środkowego, Możdżonek może jest lepszy od kilku środkowych, bo ma 211 cm dla mnie skuteczny jest tylko w bloku, a w ataku już mniej.
Reply
Od kilku? Chyba kilkudziesięciu czy więcej. To samo można powiedzieć o Muserskim, że jest lepszy, bo ma 218. Mówiłem wcześniej, że właśnie Marcin odpowiada bardziej za blok, a Piotrek za atak. Chociaż myślę, że w tej edycji LŚ Marcin dobrze sprawował się w ataku, może znajdę gdzieś statystyki chociaż z kilku meczy.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)