Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Światowa Siatkarzy 2013!!!
#91
Możdżonek wcale nie powinien znajdować się w tej reprezentacji.
On jest za wolny, nie nadaje się do ataku oraz nie potrafi zaatakować przechodzącej.
Reply
#92
Może myślisz o reprezentacji Kuby? Tam 17-18 latkowie grają z przymusu, bo nie ma kto inny grać, widzimy jak to Kubańczykom wyszło po rezultatach w LŚ 2013. Takich zawodników można wprowadzać, ale nie wydaje mi sie żeby utrzymali odpowiedzialność ciągłej gry na takim poziomie.
___________
Co Wy gadacie o tym Możdżonku? Marcin świetnie sprawuje sie w zaskakujących, nieprzewidzianych sytuacjach. Dobrze wystawia, co jest przydatne kiedy nie ma rozgrywacza na boisku, do tego mam przypomnieć jego atak z drugiej linii w meczu z bodajże Argentyną? Smile
Może nie jest taką bombą jak Piotrek, ale to jest środkowy bardziej blokujący niż atakujący.
Reply
#93
Andre Nascimento, Murilo, Giba, Sergio, Gustavo, Ricardo i inni. To była niezniszczalna ekipa. Smile Chociaż teraz złej paczki nie mają: Dante, Lucas, Fonteles znany z gry w ZAKSIE, Visotto, Bruno... Dobry team, mogą wygrać LŚ 2013, ale już tak nie dominują jak kiedyś. W Final Six LŚ stawiam na Brazylię lub Włochów.
Reply
#94
Nasza siatkówka upada?! ahhahahah.. Wystarczy wymienić starych zawodników na nowych tak się dzieje w każdej reprezentacji...
Reply
#95
Tak, tak ale jednak to nie jest pozycja blokujący tylko środkowy i jakieś punkty z ataku by się również przydały. A jest ich na lekarstwo.. Większość jego ataków jest wybraniana i kończona punktowo ze strony przeciwnika. Druga sprawa, Możduś nawet ze swoim wzrostem nie potrafi przepychać na siatce zawodników o 10 cm niższych od niego.
Moim zdaniem nie ma miejsca w reprezentacji dla kogoś kto ma tyle słabych stron.

jbl:
No a jak, powinni postawić trochę na młodszych.
Ja bym dał tutaj tego Bartosza Krzyśka z Olsztyna czy gdzie on tam gra.
Koleś ma świetne warunki fizyczne do gry na ataku, poćwiczyli by z nim trochę to może nabrałby odporności psychicznej na ważne momenty, której czasami brakowało mu w lidze.
Reply
#96
Nie zgadzam się z Tobą. Możdżonek jest po prostu drewniany i gra tylko dlatego, że jest kapitanem (w ogóle, dlaczego on?). Jego mobilność i reakcja jest tak mała, że aż wstyd nawet jak na środkowego. I nie jest usprawiedliwieniem, że jest wysoki. Muserski np. jest jeszcze wyższy, a potrafi i rzucać się do obrony, i latać od jednej strony siatki na drugą. Kosok z kolei jest po prostu mocnym przeciętniakiem nawet na warunki ligowe, co dopiero reprezentacyjne. Grałem w Resovii 7 lat, to mój klub i uwierz na słowo, jak w środowisku kiepsko patrzy się na jego grę, kosztem Grzyba, który ma i zagrywkę, i moc w ataku. Ale nie, Kosok to "gladiator AA" i musi blokować miejsce np. Wronie, który sezon miał kapitalny.

Nie trzeba być we wszystkim najlepszym, ale Kurek nie jest w niczym najlepszy. Na pewno jeśli idzie o atak, znajduje sie w czołówce światowej- okej, ale najlepszy na pewno nie jest. Zresztą nie ma psychiki i łatwo się spala, pooglądaj sobie, kto psuł ostatnie piłki w arcyważnych meczach Skry w LM, gdy jeszcze grał w Polsce. Poza tym siatkówką jest grą, która zaczyna się od przyjęcia i jest to absolutna podstawa wszystkiego następnego. Przyjmujący ma najpierw przyjąć, a potem zaatakować. I to jest jego wielka wada- po co na boisku przyjmujący, który nie przyjmuje? No po co? I właśnie dlatego Kurek nigdy nie będzie jednym z najlepszych przyjmujących świata. Najlepsi nie mają dziur i poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Np. Akhrem może nie jest graczem na jego poziomie (już nie, bo za swoich lat był moim zdaniem lepszy), ale potrafi i przyjąć, i huknąć, nie zdarzają mu się przestoje. A dzisiejsi najlepsi? SPójrz choćby na Andersona, z którym Kurek niedawno rywalizował. Podstawowa różnica? Anderson przyjmuje połowę piłek, robi to dobrze, a do tego dokłada wysmienity atak.

Brazylia nie zawsze ma formę. Ale ma zgranie i wiarę w zwycięstwo, ma pewne schematy którymi gra, gdy nie idzie, no i nawet gdy nie są w najlepszej formie, to i tak nie schodzą poniżej pewnego poziomu grania. I tak powinna działać KAŻDA drużyna ze światowej czołówki. Rosjanie czy Włosi nawet grając rezerwowym składem pewnych meczów nie przegrają. My możemy palnąć brazylię do zera, a potem przegrać z, nie wiem, Australią.
Reply
#97
Zgadzam się z Tobą całkowicie.

Co do składu Brazylli. Ma świetnych wystawiających Bruna i Williama, którzy wystawią dokładnie nawet z beznadziejnych piłek. Mówi się, że wystawiający to jest ,,mózg" całej drużyny, a Brazylia posiada ten ,,mózg". Co do wystaw Bruna. Potrafi on wystawić z trudnej i niedokładnej piłki zagranej na 3-4 metr krótką, co zazwyczaj wystawia się ją z idealnego przyjęcia, a on robi to dokładnie z jakże beznadziejnego dogrania. Moim zdaniem Bruno jest teraz jednym z najlepszych wystawiających na świecie.
Reply
#98
Akurat w tej edycji LŚ, nie wiem dokładnie, bo się nie przyglądałem, nie znam też statystyk, ale Możdżonek dobrze pokazywał się w ataku.
Pojedynki na siatce wygrywają przeważnie rozgrywający. Dzisiaj oglądałem powtórkę meczu Brazylia-USA i Kawika Shoji przepchnął Lucasa. Akurat w nieprzewidzianych sytuacjach Marcin jest lepszy od Piotrka, nie ma porównania. Lepiej broni, wystawia. Oczywiście nie umniejszam Piotrkowi, bo jest świetny, ale nie można wymieniać tylko złych cech jednego siatkarza.

Wszyscy myślą, że jak Krzysiek rozegrał dobry sezon w ostatnim bodajże klubie Plus Ligi to nagle będzie świetny w reprezentacji. Zgadzam się, że trzeba stawiać na nowych, ale takie wymienienie połowy składu na młodziaków nie byłoby dobre.

Earendur:
Zauważ, że większość chłopaków w naszej reprezentacji jest młoda, nie można ich porównywać jeszcze do takich zawodników jak Giba czy inni sławni, którzy zakończyli już karierę czy są starsi od naszych zawodników.
Wybaczcie, ale taka duża krytyka po jednych zawodach to nie jest nic mądrego, gdyby wygrali to na pewno byście mieli inne zdanie, chociaż też to by były jedne zawody.

Proon:
Bruno czy William to świetni zawodnicy, tutaj nie ma co mówić, zgadzam się w stu procentach. A jak oni bronią... aż miło popatrzeć.
Reply
#99
To dziwne, ale się z tobą zgadzam Huh W tych meczach kurek nie pokazał więcej niż na reklamie monte ;_;
szkoda, że świderski już nie gra... Sad
Reply
Szkoda, że tak późno Bartman zaczął zdobywać punkty.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)