Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wioślarstwo- Temat Ogólny
Cześć, z góry mówię że nie znalazłem tematu na temat wioślarstwa.
Możecie się tutaj chwalić swoimi czasami na ergometrach(500m), medalami i tym jakie mieliśmy czasy na daną odległość normalnie na wodzie. Ja zacząłem przygodę z wioślarstwem niedawno, narazie pływam na bączkach, ale w najbliższą sobotę idę na czwórki, trener tak powiedział. Na razie nie odechciewa mi się ćwiczyć i podoba mi się ten sport i treningi, mamy fajnego trenera więc jest gites majonez. .___.

Co to jest wioślarstwo?

Wioślarstwo – dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej. Wioślarz siedzi plecami do zasadniczego kierunku ruchu łodzi. W łodzi wioślarskiej wszystkie części nośne, w tym również osie elementów ruchomych, muszą być trwale przymocowane do kadłuba łodzi, z wyjątkiem wózka, który porusza się po szynach wzdłuż osi podłużnej łodzi. Łodzie poruszane są przy pomocy wioseł opartych w obrotowych dulkach znajdujących się na odsadniach przymocowanych do burt łodzi. Sternik w osadach ze sternikiem, w przeciwieństwie do wioślarzy, zwrócony jest twarzą w kierunku płynięcia łodzi leżąc w części dziobowej lub siedząc z tyłu.

Kategorie wiekowe:

12-14 lat = młodzik
14-16 lat = junior młodszy
16-18 lat = junior
18-23 lat = młodzieżowiec
23 i więcej lat = senior

Jak rozgrywane są regaty wioślarskie?

Regaty wioślarskie rozgrywane są na spełniających określone normy akwenach, na wytyczonych bojami torach o długości dwóch kilometrów. W jednym biegu wioślarskim udział bierze sześć osad. Największe światowe zawody wioślarskie prowadzone są systemem FISA polegającym na rozgrywaniu dwóch biegów kwalifikacyjnych: przedbiegów i międzybiegów, podczas których poszczególne osady walczą o prawo startu w półfinałach. Półfinały wyłaniają osady, które startują w finale A (o miejsca 1-6) oraz finale B (o miejsca 7-12). W mniej prestiżowych regatach i przy małej ilości osad kwalifikacja do finału odbywa się na podstawie samych przedbiegów. Pucharowy system wyłaniania osady zwycięskiej stosowany jest w wioślarstwie niezmiernie rzadko m.in. w trakcie corocznych królewskich regat w Henley rozgrywanych na Tamizie.

A teraz śmiało piszcię swoje opinie na temat tego sportu. Big Grin
_
Reply
Trenuje w AZS Politechnika Wrocławska

Moje rekordy na ergometrze:

500m 01:25,0
1000m 03:03,0
2000m 06:28,4
6000m 20:57,4
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)