Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuki Walki - Jaką drogą idziesz Ty?...
#61
Może i Ja się wypowiem. Mam 16 lat 190 cm 84 kg, trenowałem ju jutsu mój pierwszy trening odbył się z przymusu jak byłem mały gdyż mój brat uważał że muszę być silniejszy i przybrać na wadzę gdyż akurat wtedy ważyłem 30 kg na 140 cm miałem chyba z 8-9 lat wtedy i powiem wam że mi się spodobało trenowałem ze starszymi póki mój brat tam trenował(trenowałem tam z jedyną dziewczyną jakby co, fajna była i jak teraz o tym pomyślę to trochę na tym "skorzystałem" jeżeli wiecie o co chodzi szkoda że byłem mały i jeszcze się tym nie interesowałem Wink ). Ogólnie teraz nic nie trenuje z powodu tego że po przeprowadzę do Szwecji to mi się nie chciało zapisać nigdzie Cool Planuję zacząć na kick boxingu potem znowu iść na ju jutsu i potem do sekcji MMA przejść.
Reply
#62
W małym miasteczku mieszkam, jedyne co mogę zrobić żeby się powiedzmy ju jutsu uczyć to oglądać jakieś denne kursy itd. na internecie Dodgy Szkoda, bo skorzystałbym na tym więcej, niż Mr Mochit gdyby się wtedy "tym" interesował Cool Pozdrawiam koksiki :3
Reply
#63
może cie polecić coś do szeroko pojętej samoobrony (sam nie atakujesz czekasz aż zaatakuje przeciwnik i go powalasz itp)
i żeby szybko można było załapac podstawy
Reply
#64
Jak znalazł Aikido. Tutaj nie ma ataku, jedynie obrona. W czasie ataku przechwytujesz przeciwnika, zakładasz dźwignię lub podcinasz i leży. Wtedy tylko przytrzymujesz dźwignią, żeby nie wstał i się uspokoił. Smile

Sam trenowałem Aikido parę miesięcy, styl walki w sam raz na mnie, nie lubię atakować. Niestety musiałem przerwać lekcje z wielu powodów, m.in. kłopoty z dojazdem na treningi, szkoła.
Teraz od września znowu planuję znowu się zapisać, jeśli będzie taka możliwość. Aikido kształtuje nie tylko ciało, ale też ducha- świetna sprawa. Polecam legnicką sekcję Aikido. Wink
Reply
#65
możesz mi tylko powiedzieć czy trzeba nabrać na to masy zwykłej i mięśniowej (waże 65kg mam 175cm podniose kogoś góra 90 kg)
Reply
#66
No to ważysz tyle co ja jak zaczynałem. Smile
W Aikido nie liczy się siła, tylko technika. Przerzucałem gościa 110kg (z lekkimi problemami bo brak techniki, ale padał).
Na zajęciach byli i "mięśniacy", i "chudzielcy", każdy dawał sobie radę lepiej lub gorzej, ale dawał. Problemem może być czasem opanowanie ruchów, potem zachowanie płynności, ale po to się ćwiczy. Smile

Jednak jeśli chcesz się nauczyć Aikido, żeby zaszpanować (zwykle przeciwnik pada po paru sec, więc zero tutaj widowiska Cool ) albo zacząć się bić to nie masz czego szukać. Tutaj liczy się to, aby obronić się, ale jednocześnie nie zrobić dużej krzywdy przeciwnikowi.
Aikodo ćwiczy charakter, tyle mogę powiedzieć.

P.S.
Ale ćwiczyć też byś musiał zacząć tak jak ja, żeby nabrać trochę mięśni. Uchroni Cię to przed ewentualnymi kontuzjami w przyszłości, jak w każdej sztuce walki.

P.S.
Dodam jeszcze, że jednym ze słynniejszych Aikidoków jest Steven Seagal, tak ten aktor (YT-> Steven Seagal Aikido). Smile
Reply
#67
Pewnie, że boks, zapasy itd. to systemy walki, przecież tam nie ma żadnych rytuałów i tym podobnych rzeczy, które mogłyby tworzyć je sztukami walk. Sam ćwiczę Capoeira i tu popełniłeś ten sam błąd, rozumiem, że ta sztuka walki nie jest znana, ale zauważ, że są różne style Capoeira, bardziej "rytualne" i mniej. Kiedyś pewien mistrz owej sztuki chciał stworzyć odmienny styl, system walki Capoeira, usunął z niej muzykę,instrumenty. Wtedy stała by się system walki, jednak nie każdy Capoeirista tak uważa, to tylko zdanie moje oraz większości, osób uprawiających Capoeira.

Pozdrawiam.
Reply
#68
Capoeira,Capoeira,Capoeira,Capoeira.......... Za dużo tego używasz Smile

Chodzi mi o to, że za dużo tego jest Smile Zastąp to słowo innym Smile
Reply
#69
Nazwa się nie odmienia.
Reply
#70
Sad 
Ja nawalam z "kamehameha" czy to się liczy? Cool

Keve:
"Uciekaido" też jest spoko. Smile

Podporządkowany:
On ma rację.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)