Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luk/Kusza (Rozmowki Ogolne)
Chcial bym sie dowiedziec czy luki/kusze sa dozwolone w Polsce. Jezeli nie sa to jakie zasady sa na licencje kusz/lukow. Nie chodzi mi o luki czy kusze wykonane samemu tylko o profesionalne luki kusze. Chcial bym takze prosic o jakis sklep z metalowymi, pozadnymi lukami (moga byc taksze aukcje allegro itd). Rowniesz chcial bym sie dowiedziec co jest lepsze / co daje wiecej frajdy z szczelania i czy sa jakies zawody tego typu podczas wakacji. Z gory dziekuje za pomoc

(Przepraszam za pisownie)
Reply
Łuuuk daje tyle frajdy <33
Reply
no łuki są fajne pamiętam te czasy jak się chodziło do lasu i łuki robiło Big Grin a potem strzelało do wszystkiego co się rusza Tongue
Reply
Nie przepraszaj za pisownie, a ją popraw.
O ile mi wiadomo, łuki są dozwolone w Polsce, co się tyczy kusz? nie wiem.
- Allegro: łuki treningowe - full wybór.
Reply
`Nocny:
Tak to ja tez sam moge se wpisac ale chodzi mi o to ktory jest najlepszy, nie znam sie za bardzo w Irlandi luki sa dozwolone ale kusze nie. Mam luk metalowy ale jest slaby, ciezko sie naciaga i leci na krotki dystans ma tesz mala moc.
Quote:O ile mi wiadomo, łuki są dozwolone w Polsce
jedynie tym mi pomogles.
Drexenus:
Meknez:
Wiem ze luk daje duzo frajdy ale nigdy nie strzelalem z kuszy, Moze tez daje duzo frajdy. Wy pewnie tez nie strzelaliscie z kuszy dlatego dalej nie wiem co sie bardziej oplaca kupic.
Reply
ŁUK - tańszy + tańsza eksploatacja.
Mówisz, ze posiadasz metalowy łuk ... Hm, mój kolega "zdaje się", że miał zrobiony z czegoś "sklejkopodobnego" i dawał radę ... spokojnie strzała leciała na ~50m, a z bliska, bez problemu przebijała sklejkę grubości 2cm.

Zapłacił za niego 60zł.
Reply
`Nocny:
To na `sklejkopodobnego` luk to jest moze dobry dystans ale z metalowego to jest slabo. Moj luk tesz nie strzela 100% prosto , nie wiem czemu, dlatego chce se kupic nowy pozadny. Akurat o cene mi nie chodzi bo kase to ja mam chodzi o glownie o dobra zabawe.
Reply
Łuki są dozwolone. Co do kusz to nie wiem. Profesjonalnej nigdy nie miałem, ani z niej nie strzelałem.
Wracając do łuków, to metalowe to nie jest to samo. Płacisz za materiał, z którego wykonano, a nie za jakość. Jednak nadal bardzo dobre są z drewna. Tak, sprzedają takie.
Wpisz w google np. Łuk treningowy, sklepy polska, jak napiszesz profesjonalny też Ci wyniki się ukażą. Ja bym proponował treningowy. Dlaczego?
1: Mniejszy koszt.
2: Na nim nauczysz się strzelać dobrze.
3: Nie wiem, co tu dać, ale treningowy w zupełności wystarczy. Chociaż nie sądzę, aby profesjonalny dało się łatwo w Polsce dostać.
Reply
W myśl polskiego prawa (Dz. U. z 1999 roku Nr 53, poz. 549), w odróżnieniu od łuku i innej broni tego typu, posiadanie kuszy wymaga zezwolenia. W praktyce, wnioski o pozwolenia spotykają się niemal zawsze z odmową ze względu na treść Rozporządzenia MSWiA z dnia 20 marca 2000 r. w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji, oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w którym może być wydane pozwolenie na broń.
W związku z tym stanem rzeczy, który de facto czyni łatwiejszym uzyskanie pozwolenia na broń palną, obowiązujące przepisy są ignorowane lub omijane przez wielu hobbystów i sportowców[3].

AtMouhe - chyba grałem Smile. A raczej córka mego alter ego.
Reply
Dlaczego luk nie strzela prosto? Grawitacja.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)