Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania u lekarza sportowego
Witam serdecznie.
Jak w temacie - jutro za głosem potrzeby zamierzamy z kumplem udać się do lekarza sportowego po badania potrzebne do trenowania i występowania w meczach ligowych (piłka nożna).
I tu rodzą się moje pytania. Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Jakie i na co będą to badania? Czy jeśli pójdę tam bez skierowania lekarza rodzinnego to mnie przyjmą (skierował mnie... trener)? Czy takie badania, jeśli klub nie pokrywa kosztów (przynajmniej z góry), będą płatne? Jeśli możecie się czymś jeszcze na w/w temat podzielić to bardzo proszę. Plusy do rozdania.
Reply
Jestem zawodnikiem, zaraz ci powiem na czym to polega.Więc musisz mieć skierowanie na badania od lekarza rodzinnego, wystarczy legitymacja [Mnie w ogóle o to nie pytali, mogą chcieć książeczkę zdrowia, mi się udało nie pokazać],badania pewnie będą robione 2 na tydzień [ u mnie tak było] np masz najpierw dentystę, potem musisz iść na badania serca,krew,uszy,badanie wzroku i takie duperele.Ja te wszystkie badania zrobiłem w 3tygodnie, jakoś tak. Jest to bezpłatne [tzn na kase chorych ]

Powodzenia, jak coś to pytaj.
Reply
A gadałem z trenerem przez telefon i mówił, że to by było tak, że podbiłby na miesiąc (i w ciągu tego miesiąca mogę grać - liga się już zaczęła, a ja dokańczam sprawy transferowe, bo to latanie z papierami jest...) i przez ten miesiąc trzeba zrobić wszystkie potrzebne badania. Jest to tak? No i - czy to skierowanie jest konieczne? Przecież lekarz daje skierowanie jak jakieś badania są mu potrzebne do postawienia jakiejś diagnozy czy coś, a te badania potrzebne są tylko mi.
Reply
Wiesz, u mnie to było dokładnie tak że jak już zrobiłem te badania to wtedy musiałem zanieść tą karteczkę do lekarza rodzinnego i on zezwalał na gre, tzn wysyłał do klubu papier.Możliwe że twój klub ma jakieś kontakty z lekarzami i uda wam się to załatwić szybko,bo jak ja powiedziałem mojemu rodzinnemu to o mało mnie nie zabił że trenowałem bez badań.Dla bezpieczeństwa nie mów w jakim klubie grasz [I nie przyznawaj się że trenujesz ] Tongue
Reply
Do sportowego nie potrzebowałem skierowania, to lekarz sportowy dawał skierowania na inne pierdoły, typu okulista. Było to kilka lat temu, ale się nie powinno różnić dzisiaj.
Reply
Więc tak z tego co pamiętam ja miałem skierowanie od rodzinnego. Idziesz tam zakładają Ci karte i chodzisz po gabinetach gdzie cie badają Smile)
Reply
U mnie na siatkówkę jest tak, idziesz, dajesz tą książeczkę sportowca, idziesz z typą, ona Cię waży i mierzy wzrost, potem pobierają krew i EKG serca.Potem idziesz na górę do lekarza, on Cię tam wypytuje różne duperele, każe Ci zrobić kilka przysiadów, wymachy ramion itp, a potem podpisuje "zdolny 6 miesięcy".U mnie się płaci 50-60 zł.
Reply
U mnie w Poznaniu bez płatne było ._. chyba że szedłeś jakoś prywatnie ale to sie nie opłaca...
Reply
Aha, muszę się umawiać na wizytę, czy da radę wparadować w ciągu dnia? Bo nie bardzo idzie znaleźć telefon do niego, mam tylko adres gdzie przyjmuje...
Reply
U mnie badania są że wszyscy są razem , płacimy 25 zł i jazda. Tylko teraz w tym sezonie trzeba było zrobić morfologie ale to nie żaden problem. (oczywiscie w pilke nozna)
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)