Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania u lekarza sportowego
#1
Witam serdecznie.
Jak w temacie - jutro za głosem potrzeby zamierzamy z kumplem udać się do lekarza sportowego po badania potrzebne do trenowania i występowania w meczach ligowych (piłka nożna).
I tu rodzą się moje pytania. Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Jakie i na co będą to badania? Czy jeśli pójdę tam bez skierowania lekarza rodzinnego to mnie przyjmą (skierował mnie... trener)? Czy takie badania, jeśli klub nie pokrywa kosztów (przynajmniej z góry), będą płatne? Jeśli możecie się czymś jeszcze na w/w temat podzielić to bardzo proszę. Plusy do rozdania.
Reply
#2
Jestem zawodnikiem, zaraz ci powiem na czym to polega.Więc musisz mieć skierowanie na badania od lekarza rodzinnego, wystarczy legitymacja [Mnie w ogóle o to nie pytali, mogą chcieć książeczkę zdrowia, mi się udało nie pokazać],badania pewnie będą robione 2 na tydzień [ u mnie tak było] np masz najpierw dentystę, potem musisz iść na badania serca,krew,uszy,badanie wzroku i takie duperele.Ja te wszystkie badania zrobiłem w 3tygodnie, jakoś tak. Jest to bezpłatne [tzn na kase chorych ]

Powodzenia, jak coś to pytaj.
Reply
#3
A gadałem z trenerem przez telefon i mówił, że to by było tak, że podbiłby na miesiąc (i w ciągu tego miesiąca mogę grać - liga się już zaczęła, a ja dokańczam sprawy transferowe, bo to latanie z papierami jest...) i przez ten miesiąc trzeba zrobić wszystkie potrzebne badania. Jest to tak? No i - czy to skierowanie jest konieczne? Przecież lekarz daje skierowanie jak jakieś badania są mu potrzebne do postawienia jakiejś diagnozy czy coś, a te badania potrzebne są tylko mi.
Reply
#4
Wiesz, u mnie to było dokładnie tak że jak już zrobiłem te badania to wtedy musiałem zanieść tą karteczkę do lekarza rodzinnego i on zezwalał na gre, tzn wysyłał do klubu papier.Możliwe że twój klub ma jakieś kontakty z lekarzami i uda wam się to załatwić szybko,bo jak ja powiedziałem mojemu rodzinnemu to o mało mnie nie zabił że trenowałem bez badań.Dla bezpieczeństwa nie mów w jakim klubie grasz [I nie przyznawaj się że trenujesz ] Tongue
Reply
#5
Do sportowego nie potrzebowałem skierowania, to lekarz sportowy dawał skierowania na inne pierdoły, typu okulista. Było to kilka lat temu, ale się nie powinno różnić dzisiaj.
Reply
#6
Więc tak z tego co pamiętam ja miałem skierowanie od rodzinnego. Idziesz tam zakładają Ci karte i chodzisz po gabinetach gdzie cie badają Smile)
Reply
#7
U mnie na siatkówkę jest tak, idziesz, dajesz tą książeczkę sportowca, idziesz z typą, ona Cię waży i mierzy wzrost, potem pobierają krew i EKG serca.Potem idziesz na górę do lekarza, on Cię tam wypytuje różne duperele, każe Ci zrobić kilka przysiadów, wymachy ramion itp, a potem podpisuje "zdolny 6 miesięcy".U mnie się płaci 50-60 zł.
Reply
#8
U mnie w Poznaniu bez płatne było ._. chyba że szedłeś jakoś prywatnie ale to sie nie opłaca...
Reply
#9
Aha, muszę się umawiać na wizytę, czy da radę wparadować w ciągu dnia? Bo nie bardzo idzie znaleźć telefon do niego, mam tylko adres gdzie przyjmuje...
Reply
#10
U mnie badania są że wszyscy są razem , płacimy 25 zł i jazda. Tylko teraz w tym sezonie trzeba było zrobić morfologie ale to nie żaden problem. (oczywiscie w pilke nozna)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)