Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Systema czy karate?
Witam. Zastanawiam się na co lepiej się udać, Systema czy karate. Karate oczywiście każdy kojarzy, kopnięcia i ciosy. Tu jest systema : http://www.youtube.com/watch?v=gFzNkA9-BwU

I chodzi mi o to, która sztuka walki jest bardziej skuteczniejsza, być może lepsza.
Reply
Najskuteczniejsza jest krav maga.
Karate nie polecam, 4 lata uczęszczałem.
Reply
Ale z wymienionych poproszę. Wink
Reply
W dzisiejszych czasach najskuteczniejsza jest technologia. Big Grin
Reply
Ja tam 6 lat na karate, i jestem bardzo zadowolona. Tam uczysz się samoobrony, a nie tylko bijesz na treningach.. kontakt z drugą osobą jest tylko raz na jakiś czasz, tak to technika itd. Wink
Reply
Information 
Systema wydaje się efektywniejsza.
Reply
I dla tego przy pierwszej lepszej okazji oddasz torebkę szybciej niż jegomość spyta Smile

Trening nawet tylko i wyłącznie samoobrony to sparingi, sparingi i jeszcze raz sparingi! Co prawda technika jest ważna, ale wszystko w praktyce. Karate, jeśli chcesz iść daleko w tamtym kierunku i jeśli będziesz dodatkowo chodził na kickboxing lub chociaż taekwondo. Systemy szybciej się wyuczysz i będzie to skuteczniejsze, ale wymaga zwinności moim zdaniem. Na początek jednak również do systemy polecam kickboxing, k1 czy coś w tym stylu, nie zapomnisz od razu o podstawach.

/Dół. Tak, bardziej polecam systeme w twojej sytuacji. Moim zdaniem zapisz się też na 'zwykłe pięściarstwo", to serio pomaga. Jaki pas masz w teku ?

To całkiem okej, jeśli nie uczyłeś się jak szalony układów itp.
Reply
Już chodzę na Taekwon-do 4 lata + Judo 2 lata. Ale chcę poznać nowe sztuki samoobrony. Wink

Czyli wychodzi lepiej na Systeme?

AtUp
Czerwony.
Reply
Systema moim zdaniem skuteczniejsza i lepsza Tongue
Reply
Krav-Maga? Żałosne. System walki, poroniony, te krótkie ciosy są śmieszne. Cool
Kopanie w jaja, palec w oko- tak walczą faceci? To nie walka, tylko piczowate sztuczki.

Ale tą Systemę pierwszy raz widzę, coś mi się z Rossdao kojarzy.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)