Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Systema czy karate?
#11
Nie chodzi o to, żeby były jakieś rzuty, dźwignie czy inne, tylko ma być efektywnie, żeby napastnik nie wstał. Krav maga jest do samoobrony np. na ulicy. Nie będziesz próbował dźwigni ani innych rzutów , jak pójdzie na ciebie 40-letni 190cm, 90 kg . Nie ma być fair, masz go ogłuszyć i odejść.
W wojsku tego uczą, więc chyba nie dla piczek ?
Reply
#12
Dla piczek w dalszym ciągu, według mnie. 40-letni 190cm koleś zamaluje Cię w pysk, albo jednym kopem ściągnie do parteru, albo nawet do lotu, zanim pomachasz mu paluszkiem. Samoobrona jest naciągana i to zwyczajne ciągnięcie kasy, jeśli nie jesteś wysportowany, nie masz wyjezaje refleksu, to dla napastnika z nożem jesteś schabikiem do cięcia. jak wyobrażasz sobie takie rozbrojenie? "Dobra, to teraz ty uniesiesz rękę, a ja Ci ja podbiję w stawie łokciowym, tylko mnie nie skalecz".
Reply
#13
Systema, karate nie uczy Cię bicia, tylko bardziej rozwoju "ducha" jak to bywa najczęściej w sztukach walki.
Reply
#14
Od razu widać, że nigdy nie widziałeś tego na żywo :x
Idąc twoim tokiem myślenia - Karate " Ej, to ty mnie uderz w żebro, żebym mógł założyć dźwignię, a później kopnąć Cię w twarz z półobrotu krzycząc niczym Bruce Lee".

Kolegę mojego trenera 3 drecholi napadło pod domem, ten ich sklepał i go do sądu za pobicie podali Big Grin

Dla mnie krav maga jest najlepsza, bo najefektywniejsza. Przecież szybciej pokonasz napastnika wbijając mu palce w oczy lub ciosem w krtań, niż tymi śmiesznymi kopami i przewrotami Big Grin
Aikido/Karate trenowałem 4lata i chodzę oglądać treningi krav magi, więc troszku się znam Smile

AtD
Nie mówiłem , że jestem napalony na mordobicie, tylko podałem przykład sytuacji, w której możemy zastosować wyżej wymienione techniki walki Smile
Reply
#15
Raczej nie znasz się na aikido skoro jesteś napalony tylko na mordobicie...
Pobić potrafi każdy, bez opamiętania.. Sztuką jest pokazać przeciwnikowi jego nierównowagę, a nie walka na pokaz ; )
Reply
#16
Gdy napadnie mnie dres na ulicy, nie sądzę, bym chciał pokazać mu jego nierównowagę.
Jak dla mnie najważniejsza zawsze będzie skuteczność.
Wybrałbym Systeme.
Reply
#17
Bug 
Pff, gdy na spacerze z żoną i dziećmi zaatakuje Was dwóch gości to będziesz patrzeć czy to będzie wyglądać jak dla piczek? Żałosne.
Reply
#18
Wink 
Potrenuj sobie Aikido, jeśli po kilku latach treningu, który jest podstawą każdej sztuki walki, nie będziesz w stanie się obronić (skutecznie) to stawiam Ci noc w domu publicznym i szampana.
Reply
#19
Nie masz tyle pieniędzy Big Grin
Reply
#20
Wink 
A znaj się ile chcesz, ale krav magą świata nie zwojujesz. Dalej uważam, że to szajs, a najlepszą techniką przeciw pierwszemu lepszemu dresowi jest walenie w pysk i nie patrzenie na stosowanie technik. Dlatego MT, albo k1, tudzież ogólnie MMA, czyli MT+BJJ jest najlepsze na ulicę. Jak chcesz się bawić w Krav Magę, to się baw, ale bez jaj i z kiepskimi atrybutami fizycznymi zawsze będziesz dostawac w pysk.
vitold:
Sam jesteś żałosny, chłopcze. Gdyby zaatakowało mnie dwóch gości, to jako początkujący bokser miałbym większe szanse niż pseudofighter walący po klejnotach.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)