Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia - Poszukiwanie pomocy
#11
Akurat 100pompek jest dobre, bo kiedyś przed siłką robiłem i efekty były w porządku. Sekret tkwi w serii na maxa, wiec nie oszukuj z minimalnym powtórzeniem. Big Grin
Reply
#12
No tu jest problem, bo w serii max często przyśpieszam, a wcześniej staram się robić to powoli, żeby lepiej się mięśnie rozwijały (tak jak jest polecone na stronie zresztą) i pompka trwa tam ok. 1-2sek. Ogólnie boję się o kręgosłup, bo mama nie chce ze mną iść do reumatologa i z tymi kośćmi boję się ćwiczyć i pompki i wyskok. W ile doszedłeś do stu pompek?
Reply
#13
Wszystko staraj się powoli, lepiej nie oszukiwać. Nie powinieneś bać się o kręgosłup przy prawidłowej pompce, lepiej potrenować technikę przed treningiem. Zatrzymałem się na 84, zaczynałem na 18, a w jaki czas to nie pamiętam. Wtedy zacząłem chodzić na siłkę. Wink
Reply
#14

▲ ▲

Triforce Ci pomoże!
Reply
#15
https://www.facebook.com/ZapytajTrenera Możesz tutaj pytać. Jeśli już odpowiedzą na Twoje pytanie, to możesz mieć pewność, że odpowiedział Ci ktoś, kto się na tym zna.
Reply
#16
Jeśli nie chcesz bądź nie możesz chodzić na siłownie (co moim zdaniem jest najlepszym sposobem) to po prostu wystarczy zakupić hantle z obciążnikami i do roboty Wink


W tym temacie masz mój post na temat ćwiczeń brzucha,pleców,barków czy klatki a jeśli chodzi ci o nogi to musisz starać się je ćwiczyć regularnie ale nie po to by je przemęczać.
Robiąc przysiady na pewno poprawiasz nogi chyba najlepiej (mogę się mylić)
Co do biegania to poprawiasz przede wszystkim wytrzymałość a siła to raczej kwestia małej części w przypadku do przysiadów to raczej górą są te drugie.
Nie oznacza to żebyś nie biegał ale chodzi o to że jeśli chcesz poprawić siłę to staraj się ćwiczyć na siłę. Wytrzymałość to również ważna rzecz ale w przypadku wyskoku to lepiej mogą sprawdzić się różnego rodzaju przysiady (zwykłe,z wyskokiem,szybkie itp.)

Co do stron internetowych możesz oczywiście sam sobie powybierać najlepsze ćwiczenia ale jednak jeśli możesz pójść na taką siłownie to jest to trafny wybór ze względu na efektowne i szybkie ćwiczenia oraz pomoc specjalistów.
Reply
#17
Z nogami jest ten problem, że ja chcę wyćwiczyć ten wyskok, ale jednocześnie mam zaś problemy ze stawami. Treningi mięśni nie wzmocnią moich kości, prawda? Krucho z kasą. Ogólnie jeżeli chodzi o siłę to niedługo będę pomagał przy budowie domu, ale do tego już potrzeba jakiejś siły, żeby potem nie cierpieć i nie zniszczyć sobie mięśni przy pracy.

Czyli ogólnie jeżeli chcę ćwiczyć nogi typowo do wyskoku to mam trenować siłowo, czyli... Schodki czy przysiady ostatecznie, bo jestem dość ułomny Cool? Mieszkam w piętrowym domu i mam 17 schodków na własność, więc dla mnie możliwości bez problemu do takiego treningu Big Grin.
_
Reply
#18
Big Grin 
Jeśli wytrzymałość to 100% sposobem jest po prostu 2/3 razy w tygodniu bieg (czasowy,dystansowy).
Jeśli chodzi o siłę - Ćwiczenia takie jak przysiady (zwykłe,z wyskokiem),leżąc na jednym boku ruszaj górną nogą w górę i w dół, pamiętaj o ugiętym łokciu (seriami), "stawanie" na palcach u stóp.
Ćwiczenia z piłką (gra w piłkę nożną,ugniatanie piłki stopami w pozycji pół leżącej (np. do ściany)

Pamiętaj żeby zawsze przed ćwiczeniami zrobić porządną rozgrzewkę by nic sobie nie naciągnąć.

Tutaj masz ćwiczenia na stawy (ja raczej jeśli chodzi o stawy to nie polecę masy ćwiczeń ze względu że sam nigdy problemów takich nie miałem ale myślę że może tutaj coś znajdziesz):
http://www.mojakontuzja.pl/trenuj/jakie-cwiczenia-wzmacniaja-staw-kolanowy-zestaw-cwiczen/

Kości niestety nie wzmocnisz treningiem na mięśni Dodgy
Ale zawsze możesz sobie ułożyć dietę która może coś tam ci pomoże jeśli chodzi o tą sprawę.

Typowo do wyskoku możesz ćwiczyć w domu (ćwiczenia siłowe) oraz jak już chcesz to możesz dorzucać schodki + raz/dwa w tygodniu bieganie po godzinie bądź na jakiś dystans.

AtEdit.

Masz tutaj pewną serię ćwiczeń na nogi:
10 x ćw. nr 1 (ćwierć przysiad)
7 x na każdą nogę ćw. nr 2 (ćwierć przysiad na jednej nodze)
5 x na każdą nogę ćw. nr 3 (wypady)
5 x na każdą nogę ćw. nr 4 (wypad do klęku)
11 x ćw. nr 5 (wspięcia obunóż)
6 x na każdą nogę ćw. nr 6 (wspięcia jednonóż)
5 x ćw. nr 7 (Małysz)
10 x ćw. nr 8 (odwodzenie nogi leżąc)
11 x ćw. nr 9 (wstępowanie na podwyższenie)
10 x ćw. nr 10 (wznosy zgiętej nogi w podporze)
5 x ćw. nr 11 (wyskoki z ćwierć przysiadu)
Reply
#19
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm łap.. to jest najlepsze..
Reply
#20
Naprawdę dzięki wszystkim, mam nadzieję, że tym plusem chociaż się mogę wam odwdzięczyć. Zbiorę wasze pomoce do kupy i pomyślę jeszcze dzisiaj nad planem ćwiczeń Big Grin.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)