Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parkour oraz Free Runing...
Witam wszystkich serdecznie, jest to już mój drugi temat w offtopicu!
Dziś chciałbym poruszyć temat jakim jest Parkour, niegdyś szałowa dyscyplina sportowa, sztuka szybkiego przemiszczania się z punktu a do punktu b pokonując przeszkody.
Teraz troszkę zapomniana liczba tracerów się zmniejszyła więc ludzie tą dyscypline sportowo/rekrecyjną darzą mniejszym zainteresowaniem.
Quote:

Podstawowe tricki:
"Monkey Vault" - kładziesz ręce na przeszkodzie i przeskakujesz nogami pomiędzy i puszczasz się gdy jesteś w górze tak prawie w fazie lądowania

http://www.youtube.com/watch?v=Va4f90AI2DQ

"Lazy Vault" - nabiegasz bokiem do przeszkody kładziesz rękę tą która jest bliżej i wyskakujesz z nogi która jest oddalona od przeszkody unosisz się na tej ręce ponad przeszkode i potem dokładasz drugą którą się odpychasz tak jakby.

"Two-Handed Vault" - Podbiegasz jak do Monkey'a tylko nogi zamiast pomiędzy to przerzucasz bokiem.

"Dash Vault" - Biegniesz na przeszkode wyskakujesz i w górze odpychasz się od niej rękoma i prostujesz nogi.

"Cash Vault" - To samo co monkey tylko połączone z dashem.

"PK Roll" - Prawie jak fikołek, amortyzuje po skoku z wysokości przewrót przez ramie!

"One-Handed Vault" - To samo co, two-handed tylko że za pomocą jednej ręki!

"Palm Spin" - http://www.youtube.com/watch?v=k2nErTUAu6M

"Rail Spring" - http://www.youtube.com/watch?v=qXusZU_4g7c
(Mój tutek) Tą technike możemy zaliczyć do Free Runing jak i Parkour.

Ogólnie o parkour:

http://www.youtube.com/watch?v=booR1vO1uqs&feature=related

Free Runing - Jest to jak sama nazwa wskazuje "Wolny Bieg" chodzi o wolny w określeniu o możliwośći itp. nie chodzi tutaj o wolny jako o szybkość.
Można powiedzieć że FreeRun. jest to połączenie parkoura z akrobatyką Smile
Po prostu do tricków z Parkoura dodajemy jakieś Front Flipy, Back Flipy, Wall Flipy itp.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!
Reply
Pisze się traceur Tongue
A tak poza tym, ja tez powracam do gry - dobrze o tym wiesz bo razem ćwiczymy znowu, znamy się w realu i też mam problem z podciągnięciem nóg do klaty Sad Więc też czekam na poradę i myślę, że wywiąże się z tego fajna, przyjemna dyskusja! Pozdrawiam.
Reply
Wtajemniczy mnie ktoś Big Grin
Chciałbym uprawiać ten sport, ale nie wiem od czego zacząć, podacie jakieś ćwiczenia, podstawowe tricki?
Reply
Jasne ziombel!
Opisze ci w edycji wszystko!

Najpierw dowiedz się co to jest Parkour, najlepiej zaczynaj od nie wysokich (Jak dla ciebie) przeszkód.
Typu:
- Murki
- Ławki
- Poręcze

Podstawowe tricki:
"Monkey Vault" - kładziesz ręce na przeszkodzie i przeskakujesz nogami pomiędzy i puszczasz się gdy jesteś w górze tak prawie w fazie lądowania

"Lazy Vault" - nabiegasz bokiem do przeszkody kładziesz rękę tą która jest bliżej i wyskakujesz z nogi która jest oddalona od przeszkody unosisz się na tej ręce ponad przeszkode i potem dokładasz drugą którą się odpychasz tak jakby.

"Two-Handed Vault" - Podbiegasz jak do Monkey'a tylko nogi zamiast pomiędzy to przerzucasz bokiem.

"Dash Vault" - Biegniesz na przeszkode wyskakujesz i w górze odpychasz się od niej rękoma i prostujesz nogi.

"Cash Vault" - To samo co monkey tylko połączone z dashem.

"PK Roll" - Prawie jak fikołek, amortyzuje po skoku z wysokości przewrót przez ramie!

"One-Handed Vault" - To samo co, two-handed tylko że za pomocą jednej ręki!
Reply
Okej, temat fajny, nie dajmy mu zginąć Smile
Od jutra chciałbym już zacząć cokolwiek Big Grin
Reply
Biegam już od 4 lat, w temacie jestem ogarnięty bardzo. Czasem jak da rady z szybkością, to wskakuje na murek i bez stopki zeskakuje front tuckiem Big Grin
Reply
Tongue 
Ok Big Grin
Jutro +, będę obserwować temat, może się coś poduczę Big Grin

Quote:

To jak w Judo pad w przód. Smile
Reply
Też umiałem ale z jednej nogi że na rogu murku wskakiwaleś nogą i odrazu flipa robiłeś Smile
Reply
Od czego zacząć.
Skoki, przeskoki itd, mam wypłnione co dalej - troche umiem breakdance, więc umem jakieś wyczyny wykonać.
Reply
A obuwie i ubiór? To też ważna rzecz? Adidasy + dres?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)