Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co warto przed siłownią !
#1
Witam,

W dniu dzisiejszym chciałbym wam przedstawić kilka planów,porad i rodzajów ćwiczeń na muskulaturę (bez żadnego typu białek i innych preparatów). Ćwiczę od jakiś 3 lat więc postanowiłem się z wami podzielić moją widzą.
A więc zaczynam od tego co warto zacząć ćwiczyć:

Quote:
Wydaje Ci się że to niemożliwe?
Jeśli podejmiesz się tego programu w ciągu 6 do 10 tygodni będziesz w stanie zrobić 100 pompek pod rząd. To wcale nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Wystarczy odpowiedni trening.
Wiele osób potrafi zrobić 20-30 pompek. Są nawet tacy, którzy dochodzą do 50ciu, prawda jest jednak taka, że większość z nas nie jest w stanie wycisnąć nawet dziesięciu.
Nie ma znaczenia, do której z powyższych grup się zaliczasz. Ten trening stworzony jest tak, abyś mógł osiągnąć sukces bez względu na swoją początkową kondycję fizyczną Wykonuj tylko poprawnie wszystkie kolejne kroki opisane w naszym kursie, a już niedługo sto pompek będzie Twoje.
Najlepiej rozpocznij nasz kurs od przeczytania instrukcji na temat tego jak robić poprawne pompki. Następnie zrób sobie test, aby sprawdzić, który program będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, a potem do dzieła – w drogę po 100 pompek.


Nie możemy się zniechęcać ponieważ bolą was ręce trzeba uwierzyć w efekt końcowy!


Quote:

6-10 pompek- http://www.100pompek.pl/6-10-pompek
11-20 pompek http://www.100pompek.pl/11-20-pompek
21-25 pompek http://www.100pompek.pl/21-25-pompek
26-30 pompek http://www.100pompek.pl/26-30-pompek
31-35 pompek http://www.100pompek.pl/31-35-pompek
36-40 pompek http://www.100pompek.pl/36-40-pompek
41-45 pompek http://www.100pompek.pl/41-45-pompek
46-50 pompek http://www.100pompek.pl/46-50-pompek
51-55 pompek http://www.100pompek.pl/51-55-pompek
56-60 pompek http://www.100pompek.pl/56-60-pompek
<60 pompek http://www.100pompek.pl/powyzej-60-pompek


Pompki jedno z najważniejszych ćwiczeń na ogólny rozwój górnej części ciała. warto je robić nawet gdy jesteśmy już na siłowni. Jest wiele rodzajów pompek (powyżej opisane są pompki zwyczajne czyli ręce szeroko tak aby w łokciu był kąt 90 stopni. i schodząc do dołu uginamy ręce tak aby klatka piersiowa lekko dotknęła do ziemi a głowy odchylona i patrzyła do przodu a nie w podłogę. Ważne też jest utrzymanie prostej linii ciała a nie tyłek do góry (musimy czuć że jesteśmy napięci)

Gdy już osiągniemy jakiś sukces i będziemy w stanie zrobić ze 30 pompek, możemy zabrać się za inne ćwiczenia jak np. podciąganie, brzuszki, przysiady, rozciąganie.
Wszystko ładnie opisane w tej stronie : http://www.100pompek.pl/
Była to moja pierwsza strona z której uczyłem się ćwiczyć.

Teraz już mam wiele więcej urządzeń do ćwiczeń. (Lecz tak jak wy zaczynałem od samego zera)


Po okresie próbnym, co warto i jak ćwiczyć ?

A więc nie wolno nam się przesilać musimy ćwiczyć z gracją najlepiej co drugi dzień.
Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. musi to trwać od 24-48h czyli jak ćwiczyliśmy np. w poniedziałek o 12 to kolejne ćwiczenia na daną partię mięśni należy wykonać w wtorek o 12 lub gdy nie czujemy się na siłach to w środę o 12. ćwiczenia należy wykonywać z nie za dużym wysiłkiem. ustawiamy sobie taki ciężar abyśmy mogli podnieść go 30 razy i nie przemęczyli się( czyli ten 30 raz ma wejść na pół luzie a nie na maxymalnej spinie). Nie wolno oszukiwać samego siebie... Czasami bywały chwilę że do ręki brałem 2 kg a nie 4 hg. Przecież na drugi dzień nikt z nas nie będzie się śmiał że wzięliśmy te 2 kg do ręki. Musimy się nie oszukiwać. Dzisiaj zrobię to czego innym się nie chce, a jutro zrobię coś czego inni nie będą w stanie! To jest motto którego się trzymam od 3 lat i nie mam zamiaru nawet na 2 dni odejść od ćwiczeń.


ćwiczenia należy wykonywać w seriach, które potem sami dozujemy. np 20 30 20 30 30 w odstępach czasu np. 1-2 minut.

Pompki
Wykonujemy je tylko przed pójściem na siłownię, a mianowicie należy najpierw jakieś pój roku ćwiczyć samemu w domu pompki, podciąganie...
dopiero potem po wzmocnieniu ciała możemy udać się na siłownię (ja na nią chodzę i od trenera na samym początku usłyszałem rób przez pół roku pompki a potem do nas wróć).


Dieta:
Główne źródła węglowodanów :Jest to nasze jak gdyby paliwo, które daje nam energię do ćwiczeń
produkty zbożowe,
rośliny okopowe,
trzcina cukrowa
buraki cukrowe,
nasiona roślin strączkowych,
warzywa, owoce,
produkty mleczne.
sok bananowy ( pół szklanki mleka dwa banany i zmiksować + jak kto lubi cukier, ale nie za dużo. )

Jemy wszytko co się da (5 posiłków dziennie). Zdrowe warzywa, kanapki z czekoladą odpadają na start.

Jak pozbyć się tłuszczy ?

tym zainteresowałem się od początku. Zawsze ciekawiło mnie jak trzeb ćwiczyć aby wyglądać jak on: (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/85/The.Way.Of.The.Dragon.1972.Bruce.Lee.flex.front.jpg/220px-The.Way.Of.The.Dragon.1972.Bruce.Lee.flex.front.jpg)
Po przeczytaniu książki napisanej po śmierci Lee, dowiedziałem się że regularnie trzeba ćwiczyć bieganie (6 dni w tygodniu po 3-4 kilometry) I po jakimś czasie zejdzie nam tłuszczyk z brzuszka i wyłoni się pięknie wyrzeźbiona muskulatura.

Jak uzyskać szybkość ciosów:

Jak wiadomo Bruce Lee był najbardziej sprawną osobą na świecie po dziś dzień. Potrafił podciągnąć się na jednej ręce aż 50 razy. potrafił wykonać pompkę na JEDNYM PALCU. Zakańczał uderzenie w 0.04 sec. Aby wyćwiczyć taką prędkość należy ćwiczyć triceps, bo jak wiadomo siła uderzenia pochodzi z nóg i tricepsu. Należy go ćwiczyć tak jak pozostałe ćwiczenia przedstawione na górze^^. podnosimy rękę z ciężarkiem do góry i zginamy do 90 stopni za głową. Tutaj należy wziąć więcej obciążenia i gwałtownie ciężarek wypychać do góry. Dzięki temu uzyskamy szybkość rak.

Mam nadzieję że temat się przyda i będę o niego dbał do ostatniej mojej minuty w tej grze.

Pozdrawiam^^

Co do białka!
W tej kwestii zgadzam się z graczem poniżej, że nie wolno spożywać go całego na raz. Trzeba to dzielić na miarki i rozpuszczać w mleku.
Na pudełku z białkiem powinno być napisane ile należy go stosować. Lecz nie przesadzajmy i nie myślmy sb że im więcej tym lepiej bo mogą być nie przyjemne skutki uboczne.
Oczywiście nie polecam polecam białka każdemu, sam jestem świadkiem( mam kolegę w klanie który ma superową przemianę materii)
Problem zaczął się u niego że zaczął brać biało, rozpuszczał je w wodzie, brał je regularnie po siłowni jakieś 15 minut. Po kilku miesiącach na rekach pokazały mu się rozstępy + nabrał na masie na prawdę bardzo dużo. Wygląda teraz jak balon. Oczywiście powinno się przedtem skonsultować z dietetykiem sportowym, który najlepiej wie co dla nas dobre.


Poniżej podawać inne sposoby + pytania


Aktualizacja do czwartku( bardzo przepraszam za opóźnienie)
Reply
#2
Rolleyes
Reply
#3
Stworzyłem temat ogólny bardzie szczegółowy.

+ jak widać kolega tam napisał 4 linijki i myśli że będzie miał dużo repa ?
Należało napisać ten temat z gracją i tłumacząc co i jak.

Atco do -

Temat robi się po to aby komuś przekazać swoją wiedzę.
Reply
#4
Dodaj, że białka nie je się całego naraz, to nie tak, że na obiad zje się kilo mięsa, a nic poza tym. I koniecznie w ciągu jakiś 30 minut po treningu. To jak wcześnie przed treningiem należy zjeść węgle proste zależy od organizmu, dla niektórych 2 godziny, dla innych 20 minut.


Quote:Ćwiczę od jakiś 3 lat więc postanowiłem się z wami podzielić moją widzą.

Tylko co z tego to Twoja wiedza? Raczej większość to kopia z innej strony.
Reply
#5
Oczywiście tutaj się zgadzam zaraz podopisuję Smile

pokazane źródło lecz reszta samemu( zrobione po to aby jakoś temat wyglądał)
Reply
#6
Łap plusa
Reply
#7
Dzięki. Temat się przyda. Do tych czas biegałem po 7km 4 razy w tyg. ale myślę, że na jedno wychodzi Wink
Reply
#8
Bug 
Dzięki przyda się
Reply
#9
To co skopiowałeś ze strony jest poprawnie, ale w pierwszym zdaniu przerobionym już przez Ciebie jest błąd ortograficzny. Exclamation
Reply
#10
Zacytujesz?
Poprawione
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)