Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędkarstwo-Nasza pasja
#71
To uczucie, gdy po prawie półgodzinnym holu, rwie się żyłka ;C. Na szczęście już ryba w podbieraku była Big GrinD.
Reply
#72
Witajcie, mam 16 lat łowię od ok. 7-8 lat na swojej karierze złapałem już kilka ładnych ryb m.in karp 6kg, ale w tym roku poprawiłem swój rekord życiowy łowiąc 12 kg amura - fotka : http://i.imgur.com/qMHjMd1.jpg

Pozdrawiam kolegów po kiju.
Połamania !
Reply
#73
Rekord 7KG karpik :-)
Reply
#74
Witam. Mam 15 lat, a ryby łowię rekreacyjnie od jakichś 3 lat. Mój rekord to Leszcz jakieś 3.5kg złowiony w holenderskiej rzecze "Nieuwe Merwede" (i tak mało jak na tamte standardy, na początku byłem w szoku jakie "bydlaki" tam można wyciągnąć).

Mam jednak inne pytanie. Mianowicie, niedługo wybieram się na wakacje na Jezioro Nyskie, i moje pytanie jest, czy żeby łowić tam legalnie ryby, potrzebna jest karta wędkarska? Zawsze łowiłem w jakichś rzekach czy prywatnych stawach ale nigdy na jeziorze, dlatego chciałbym się dowiedzieć.

/Przy okazji odświeżam bo spadł.
Reply
#75
Z tego co pamiętam, a nie mam w tej chwili pod ręką karty swojej, to na Nyskie potrzebne są dodatkowe opłaty - czyli oprócz normalnego zezwolenia, musisz dokupić. Jak znajdę swoją < Cool> to ci dokładniej powiem.
Reply
#76
Widzę, że trzeba odświeżyć..

Poza tym mam kilka pytań do tych osób, które jakiś czas już łowią..

Jeśli łowię na grunt, tzn. koszyczek zanętowy i przynęta to jaką zanętę i przynętę polecacie na karpia lub lina? My z kolegą zawsze bierzemy zanętę o nazwie Feder i całkiem dobrze się sprawdza.. Aaa.. I dodajemy do tego Melase oraz aromat waniliowy.

Jakieś inne propozycje?
Reply
#77
Również polecam zanętę feeder jeśli jednak chcesz czegoś innego spróbować to może zanęty przeznaczone do połowu karpia i lina? Aromat waniliowy jak najbardziej, te ryby uwielbiają wanilię. Lin i karp skuszą się na kukurydzę czy białe robaki. Do zanęty też możesz dodać białe robaki co urozmaici zanętę i oczywiście wanilię.
Reply
#78
Zanęta, ja lubię robić mieszanki, albo z gotowych zanęt, albo własne.
Mieszanka feeder + lin, leszcz, karaś + dodatki np. kukurydza, białe robaczki, pocięte czerwone, pencak czy inne specyfiki Smile. Melasa i zapach waniliowy to dobry ruch, ale wanilia jest bardziej skuteczna na płoćki :3. Przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika Tongue.
Ponoć mówią że lin to najlepiej na ziemniaki, ale na 10 przypadków jak łowiłem, to złowiłem tylko 2 liny, a i to malutkie. Ja od siebie polecę kukurydzę.
Jeżeli karp -> włos z kukurydzą, bądź kulką(kulkami)boile. Pamiętaj, że na karpia to już ciut mocniejszy sprzęt trzeba.
Łowiąc lina, pamiętaj, że jest to jedna z najbardziej(jeżeli nie ma 1szego miejsca w tej kategorii) płochliwych ryb. Zestaw zarzuć, ale bądź jakieś ~10m od niego, każdy ruch, szurnięcie, rozmowa - płoszy. Jeżeli ten cały tekst jakkolwiek pomógł, to się ucieszę, że moje nieduże doświadczenie(~12 lat), nie idzie w las.
Powodzenia, połamania kija!(Na rybie, nie na kolanie...)
Reply
#79
Kaszmireq:
Dzięki wielkie chłopaki. Jutro wybieram się na rybki a więc nie zaszkodzi wypróbować tego co mi tam wypisaliście. Fakt.. Na mój zestaw karpia raczej nie wyciągnę ale przecież raz się żyje. Cool

Mi i tak bardziej zależy na linie niż na karpiu tak więc bardziej będę się stosował do porad na lina.
Reply
#80
Ja ogólnie jestem początkującym. Chodzę z kolegami na stawik gdzie ogólnie są płotki, wzdręgi i liny. Najlepsza zabawa jest z linami, te rybki potrafią bawić się obok przynęty przez nawet 20 minut!!! Czasami jeździmy na stawy komercyjne gdzie łowimy karaśki i czasami nastawiamy się na karpie lecz nie idzie nam zbyt dobrze z karpikami. Ostatnio usłyszeliśmy od pewnego pana ciekawą metode łapania amurów. Przypon powinien być 1-2m a przynętą jest chleb, który po jakimś czasie rozmięka a amur się pokusi. Mam na swoim koncie około 30 karasi. Pozdrawiam z Podlasia Dodgy

AtUP: Na lina polecam czerwonego robaka i kukurydze, taką kanapkę. Lin uwielbia czerwone robaki. Poprzednik mówił o płochliwości tej rybki i się z nim zgodzę ponieważ ta ryba się strasznie bawi przynętą i jeśli już masz jakieś lekkie branie to odczekaj aż spławik się calutki zanurzy i zacznie Ci prowadzić bo to właśnie sposób brania lina. Liny najczęściej są w zielach w wodzie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)