Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rowery
#61
Po to gwarancja, że jak będzie miał przykładowo pęknięty wkład suportu, o czym "zapomnieli" napisać wystawiając go na allegro, to wydasz 150zł żeby kupić nowy, a tak to by Ci na gwarancji wymienili. Kross to bardzo dobra marka, kiedyś bratu zepsuło się coś w przednim amorku, to było z jego winy, nowy kosztował koło 500stów, ale mimo to Kross wymienił go za darmo, na gwarancji. Sam miałem, właśnie wspomniany wcześniej wkład suportu zepsuty po roku z kawałkiem, a mój rower miał gwarancję na rok. Nie dosyć że prawie 2 stówki poszły, to jeszcze tyle kombinowania żeby znaleźć odpowiedni, bo ten który jest w moim rowerze jest trudno dostępny... Dlatego gwarancja jest bardzo ważna Smile
No i tak jak pisałem, marka. Kross to szanowana firma, więc Ci szajsu nie sprzeda, a takie nie wiadomo co, to właśnie nie wiadomo co. I w razie czego, jak coś będzie nie tak, to nawet nie wiadomo gdzie się zwrócić w tej sprawie.
Reply
#62
90? Ale na raz czy z przerwami? Big Grin Ja to max. 40 bez przerwy, później leżę i kwiczę. A i tak zazwyczaj nie jeżdżę więcej niż 30.
Reply
#63
Ofkorse:
No to ja wczoraj i przedwczoraj zrobiłem 100km. Big Grin Tyle że samochodem.

Ziobrolinho:
Powinienem mieć 18" ramę, ale jej nie ma w ofercie:
http://www.erowery.pl/p/3489/rower-kross-hexagon-v6-2011-licznik-karta-rabatowa-do-12-wysylka-kurierem-gratis

Myślisz, że dam radę na 17"? Czy odpuścić i szukać gdzieś indziej? Bo tego rowerka na większej ramie w tej cenie nie ma. Znaczy jest w sklepie, który ma 1 opinie - więc nie chce ryzykować 1200złotych.
Reply
#64
A ile masz wzrostu? Ja mam 183cm i na 17" mi się idealnie jeździ, rozmawiałem kiedyś w Olsztynie z kolesiem z największego salonu rowerowego w Polsce i mówił, że siedemnastka spokojnie do 185-190cm wzrostu styka, dopiero potem można myśleć o większej Smile
Reply
#65
Mam mniej więcej 180cm. +/- 2cm
Reply
#66
ja mam wzrostu 183 cm i ramę 19, jest odpowiednia. nie patrzyłem na żadne 17 i 18 przy kupnie, tylko kilka dni wcześniej sprawdziłem rower kumpla i jego ramę 21' (przy 195 cm wzrostu), była trochę za dużą to zdecydowałem 19. przy Twoim wzroście, szczególnie jak jeszcze rośniesz, wybierz 19 i będzie odpowiednia.
Ofkorse:
no w pierwszą stronę jedna przerwa jakieś 5 km (35 km od domu) przed celem, żeby kupić na stacji napój i ugasić pragnienie, potem u celu trochę pojeździłem i wstąpiłem do dwóch sklepów, więc wyszły jakieś dwie pięciominutowe przerwy, a wracając dwie kilkudziesięciosekundowe przerwy, żeby wstać z siodełka i trochę nogi rozprostować Tongue ja już się przyzwyczaiłem do jazdy Big Grin
Reply
#67
Brick 
Ja mam 185 cm wzrostu i nie wyobrażam sobie jazdy na ramie mniejszej niż 19.
Mam drugą ramę od Speca 17 cali i jeździ mi się o wiele gorzej ;x
Reply
#68
Quacheck:
No kurde nie wiem.. Big Grin Ziobrolinho mówi, że dla niego 17' z krossa jest dobra, a gdybym decydował się na Hexagon v6 to jest tylko 17' i z krossa. Ja już nie rosnę szczęście, chyba że coś odbije moim hormonom.
Reply
#69
Zależy jeszcze od geometrii ramy, bo w moim DSie na przykład największa to jest taka, że siedząc z maksymalnie podniesionym siodełkiem spokojnie sięgam oboma nogami do ziemii, a w jakimś MTBku bym nawet jedną nie sięgnął. Najlepiej w sumie wypróbować na własnej skórze, iść do jakiegoś sklepu z rowerami albo znajomego, który ma podobny rower do tego co chcesz kupić i zobaczyć, czy pasuje Ci taka rama jak on ma, dowiedzieć się rozmiar i będziesz wiedział jaka jest dla Ciebie najlepsza Smile
Reply
#70
Z doświadczenia wiem, że na mniejszych ramach [17] jeździ się lepiej na krótszych dystansach głównie ze względu na zwrotność, a na większych [19] świetnie kręci się na trasach dłuższych.
Na większych ramach noga całkiem inaczej pracuje Smile

Ale czytanie forum Ci raczej nie pomoże, musisz "na żywo" wypróbować Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)