Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rowery
Sigma to klasa sama w sobie. Ja mam 1,5 roku Sigmę 1606l i nigdy mnie nie zawiodła. Bardzo dokładny pomiar, a przewody w idealnym stanie. Mój znajomy ma od kilku sezonów niższy model niż wspomniane 1009 i jest bardzo zadowolony Wink
Nie będziesz żałował.
Reply
bo sam nie wiem, wcześniejszy z lidla mi wystarczał, gdyż interesują mnie tylko takie funkcje jak prędkość aktualna, całkowity dystans przebyty i zegarek. mam do wyboru sigmę 1009 i 509. ich funkcje to:

sigma 1009
- prędkość aktualna
- dystans dzienny
- dystans całkowity
- zegar
- czas jazdy całkowity
- czas jazdy dzienny
- porównanie prędkości średniej do aktualnej
- prędkość średnia
- prędkość maksymalna
- wyświetlanie poziomu zużycia baterii gdy dochodzi do rozładowania
- automatyczne przełączanie się funkcji (do ustawienia)
- automatyczny Start / Stop

sigma 509:
- rzeczywista prędkość
- dzienny dystans
- dystans całkowity
- czas jazdy
- aktualna godzina

myślisz, że funkcje 1009 okażą się przydatne i lepiej zainwestować w niego te 20-kilka złoty więcej, czy jednak kupić prostą 509?
Reply
Heart 
Ile jechałeś te 200km?

Brałbym 509, na cuda wianki?
Reply
w pierwszą stronę od 7.20 do 11.40 93 km, potem do około 13.10 po mieście (Rzeszów) pojeździłem, tu do siostry, tu do sklepu rowerowego popatrzeć na opony, a o 13.10 wyjechałem do domu. do domu wróciłem o 18.20, ale to głównie przez ten upadek - odechciało mi się jechać, a poza tym musiałem ogarnąć rower i posiedzieć na stacji benzynowej;/

pewnie wezmę 509, ale zależy mi na przepisaniu kilometrów przy uruchomieniu.
Reply
Poleca ktoś jakiś dobry rower który nie byłby zbyt drogi ? Big Grin Chodzi mi o taki żeby np pojeździć z 20km na ścieżkach rowerowych i woogle Tongue
Reply
Do czego miałby być ten rower ?
Bardziej wyczynowo czy rekreacyjnie i jaki masz budżet ?
Reply
np. trasy rowerowe wyjazdy do babci i jazda pod blokiem u z kasą to do 1000zł
Reply
Witam serdecznie, jestem na etapie wyboru roweru, szczerze mówiąc nigdy się nie przyglądałem jak to wszystko wygląda na rynku rowerowym, jakie są dobre firmy i jakie są ceny rowerów, co jest na topie a czego nie, czy hamulce tarczowe są dobre, czy lepiej bez nich. Dlatego właśnie jestem ciekaw co Wy macie do powiedzenie ? Smile Szukam roweru do 2000 PLN. Jesteście w stanie podać mi jakieś propozycje i wypowiedzieć się ogólnie na temat ?
Reply
Information 
http://www.unibike.pl/evolution.html
Jeśli chcesz kupić dobry rower, z dobrym osprzętem i dobrą ceną to rozejrzyj się za polskim Unibikiem.

-Hamulce...po ramie to chyba najważniejsza część roweru. Nie warto na nich oszczędzać pieniędzy, bo często ratują tyłek. W w/w rowerze są Shimano Acera [hydrauliczne], może nie jest to najwyższa i najbardziej ceniona grupa Shimano, ale jest to dość dobry hamulec. Jak każda* tarczówka i w dodatku hydro hamuje w każdych warunkach atmosferycznych [wiem coś o tym].
Kolejnym +[?] może być to, że jeżeli skrzywisz koło, to nie będzie Ci nic obcierało, jak w przypadku hamulców V-brake, czy Cantilever Smile

Coś ode mnie...
Nie daj sobie w sklepach wmówić, że liczą się tylko Scott'y, Treki, Specialized'y, Cannondale itd...
To nie prawda. -Owszem, robią bardzo dobre ramy-, na których zawodowcy odnoszą sukcesy, ale - to nie ten przedział cenowy, nie ta klasa.
Chcąc kupić Scott'a do 2000zł, płacisz głównie za napis na ramie ;x Tracisz na osprzęcie, niestety.
Polskie rowery, np. Unibike, Kross to całkiem inna bajka. Produkują bardzo dobre ramki i osadzają na nie dobry osprzęt, za który musiałbyś zapłacić o wiele więcej kupując Scotta lub inne w/w rowery.
Tak więc, zastanów się nad produktami państwowymi Smile

Pozdrawiam Smile
Reply
Odśnieżam Smile
Poda ktoś dobry ale tani rower do zwykłej jazdy po mieście, lesie itp. ?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)