Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompki
#31
Od razu nie zrobisz 10 czy 20 pompek... Musisz ćwicz i zwiększać sobie ilość codziennie o 1-2
Hantle według mnie nie są najlepszym rozwiązaniem... Możesz pakować i pakować... Rzecz w tym że możesz być napakowany ale możesz nie być "za mocny"... Powód masz nie wypracowane mięśnie, przez to za bardzo nic nie zdziałasz. Musisz popracować fizycznie trochę...
Reply
#32
(2011-09-16, 16:19:41)Gokushino Wrote: Siła tricepsa? Nie rozśmieszaj mnie. Co prawda jest potrzebny no, ale jedynie do pompek z wąskim rozłożeniem rąk. A na co biceps? Czy ja mówię o bicepsie? Chodzi mi o siłę. ćwiczenia nie dają tylko mięśni, ale również siłe która jest potrzebna do pompek... klatka, mówiłem niech robi rozpiętki (tylko do tego potrzebne są 2 hantle, nie wiem czy ma). Mam nadzieję, że wytłumaczyłem i zrozumiałeś.

Tak napisałeś wyżej. Czyli tak, mówisz o bicepsie. A triceps ma bardzo dużo do powiedzenia przy robieniu pompek, jak się nie znasz, to się nie udzielaj, bo przy robieniu zwykłych pompek klasycznych zaangażowane są mięśnie klatki piersiowej, trójgłowe ramion (czyli TRICEPSY, HALOO) i aktony naramiennych. Przy pompkach na poręczach pracują te same mięśnie. Przy pompkach bocznych dochodzą mięśnie skośne brzucha + mięśnie grzbietu. Nawet jak stoisz na rękach i robisz pompki, to również pracują mięśnie trójgłowe. Więc skończ się mądrzyć, że tylko z wąskim rozłożeniem rąk, bo tricepsy pracują zawsze, przy obojętnie jakich pompkach i ich siła ma znaczny wpływ na ich wykonywanie. A biceps ma zerowe. Dlatego się pytam po raz kolejny - doradziłeś chłopakowi, który nie potrafi zrobić jednej pompki, żeby zaczął wykonywać ćwiczenia na biceps - gdzie tu sens?
Reply
#33
Ahaha. Rozśmieszył mnie ten temat. ZA DUŻO KOMPUTERA, ZA MAŁO RUCHU FIZYCZNEGO. Podejrzewam że nie możesz podnieść ciężaru swojego ciała. Oj cienizna, cienizna.
Reply
#34
Jak dla mnie to bardzo bardzo dziwne

z niedowierzaniem poszedłem sobie zrobić pompki Big Grin


Atco do tematu
na serio ani jednej? bo kolega na górze ma rację , musisz zacząć biegać i uprawiać sport! Big Grin
Reply
#35
Mialem, to samo teraz 5 na lajcie, a 10 tez spokojnie co robilem?, cwicze rece wychodze na dwor i podciagam sie na trzepaku z kilka razy
Reply
#36
Super pocisk, jestem z ciebie prawie dumny.

Essian:
Spróbuj najpierw postać w podporze po kilka minut, opierając się o ściane próbuj robić schodząc w dół.
Reply
#37
Nie nie pisałem, że biceps jest potrzebny, wyżej pisali i on sam, że będzie ćwiczył hantlami to ja mu doradzałem co ma ćwiczyć. A może powiesz, że ma ćwiczyć jednom hantlom 2 kg na triceps? Taa napewno coś mu wejdzie. O ile dobrze wiem na triceps hantlom jest jedno ćwiczenie, że ma ręce za głowom i do tego są potrzebne dwie ręce. Przy użyciu 2 kg nie wiem czy ogólnie się zmęczy. Nie znam się? Z kulturystką do czynienia mam już koło 8 lat. tak to zrób pompki szeroko, zobaczymy jak bardzo ci się napnie, prawie nic. Dobra nie chcę się kłócić, skończmy ten temat już.
Reply
#38
Tragedia. Co taki temat tutaj robi? Sorry, ale "poziom inteligencji" tego tematu jest niższy niż mój numer buta.

"Mam 11 lat, wazę 45kg i nie umiem zrobić pompki!" - perfekcyjny temat do "Rozmów w toku", ale nie tutaj.

Myślisz, że ludzie z forum nauczą cię tego? Młody jesteś, ale zachowaj ten poziom i nie pisz na forum takich głupot. Poszukaj pomocy w ćwiczeniach handelkami.
Reply
#39
No widzisz, ja nie skończę, bo na triceps oprócz wyciskania francuskiego jest jeszcze parę ćwiczeń z użyciem hantli - jak i bez. Rzeczywiście, musisz mieć strasznie dużo wspólnego z tą kulturystyką, jak twierdzisz, że jest tylko jedno ćwiczenie z użyciem hantli. Ciężko byłoby mi to opisać słowami, więc wklejam stronkę z samymi ćwiczeniami na trica - jak widać, 3 są z jednym hantlem, za to w ćwiczeniu nr. 2 można sztangę zastąpić właśnie hantlami. I co to za problem? Już są 4 ćwiczenia.

http://www.treningwdomu.pl/2010/01/10/triceps/

A gość pisał, że nie ma siły, aby zrobić POMPKI, więc doradzamy mu, co ma zacząć robić, aby wykonywać je poprawnie i w ogóle je wykonywać, a nie co ma robić z hantlami. Bo ćwiczenia na biceps bez wątpienia są z użyciem hantli, ale jednak za dużo mu to nie pomoże.

Owszem, w przypadku rozstawieniu ramion na maksa, większą rolę odgrywają mięśnie piersiowe, a znacznie mniejszą trójgłowe, ale w przypadku wszystkich innych pompek (klasyczne z normalnym lub wąskim rozstawieniem, skośne, na poręczach) odgrywa dużą rolę.

Poza tym dobrze by było, jakbyś następne 8 lat miał do czynienia ze słownikiem.
Reply
#40
Video 
Ja tam też nie potrafiłem zrobić zbyt wielu pompek. To było dosyć dziwne, nie byłem jakoś szczególnie uzdolniony z wf, ale nie byłem też pokraką. Po kilku latach, do ubiegłego roku, wiodłem normalne życie, normalnego nastolatka ... Nie uprawiałem sportu, wolałem posiedzieć przy telewizorze. Na wf, robiłem pompki, na maxa wyszło mi 10 Smile Z wielką trudnością. Kolega zaproponował mi zajęcia z boksu, zapisałem się. A co się okazało ? Pompeczki Big Grin I sam przyznam, z nogami na wysokich drewnianych belkach, jak uważają ludzie, są to najtrudniejsze pompki. A ja, jakby nigdy nic, zacząłem je robić Big Grin 100 pompek w 15 min (w seriach po 25) na drugim treningu. Trochę to dziwne prawda ? Wink
Doszedłem do wniosku, że wcale nie byłem takie chucherko, na jakie wyglądałem (i wyglądam Exclamation ), a po prostu przyjmowałem złą postawę. Było mi strasznie niewygodnie, po 5 pompkach (tych normalnych) bolały mnie plecy i nogi (a ręce wcale). Dopiero, jak nauczyciel pokazał mi nowy sposób, od razu, rozluźniony machałem pompki szybciej niż rówieśnicy. Taka moja historia.
Dzisiaj przyznam, klasyczne pompki sprawiają mi trudność, nie nauczyłem się poprawnie ich robić (albo to może coś ze mną jest nie tak). Zawsze robię te trudniejsze, są one dla mnie łatwe. Koledzy się dziwią, że ze mnie taki paker Smile Po roku treningu, wyciągam 35 pompek na raz.
A, tak dla picu, ważę 53kg, 171cm wzrostu, i 13 lat na karku Big Grin

Informuję Cię o tym, nie podałeś przyczyny swojej dolegliwości. Może ty też przybierasz złą postawę ?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)