Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fani NBA
Ten temat jest poświęcony najlepszej lidze koszykówki na świecie.
National Basketball Association (skrót ang. NBA) – amerykańsko-kanadyjska liga koszykarska, o charakterze profesjonalnym. Tworzą ją 30 zespołów, w tym: 29 ze Stanów Zjednoczonych i jeden z Kanady. Liga jest aktywnym członkiem USA Basketball, Stanów Zjednoczonych.Liga została założona w Nowym Jorku 6 czerwca 1946 jako Basketball Association of America, a nazwę National Basketball Association przybrała jesienią 1949, po połączeniu z rywalizującą National Basketball League. Siedzib władz ligi, skąd dokonuje się wszystkich ruchów związanych z działalnością NBA, znajduje się na Piątej Alei 645 w Nowym Jorku. NBA Entertainment i studia NBA TV mieszczą się w pobliskim Secaucus w stanie New Jersey.
Jedny z najlepszych koszykarzy w NBA był Michael Jordan oto jego krótka biografia
Michael Jordan urodził się w Brooklynie, jednak zaraz po urodzeniu jego rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce do Wilmington w stanie North Carolina. MJ ma dwóch starszych braci, Ronniego i Larry'ego, oraz dwie siostry - starszą Deloris i młodszą Roslyn. Matka koszykarza pracowała w banku, a jego ojciec w elektrowni. Podczas nauki w podstawówce w Wilmigton najbardziej interesował się baseballem, a w kosza grywał z bratem, na boisku wybudowanym za domem. W szkole grał w drużynach footballowej, baseballowej i wreszcie koszykarskiej. Kiedy wybrał się do szkoły średniej Laney High, nie dostał się do szkolnej drużyny koszykarskiej. Kiedy przeszedł do college'u w North Carolina rozważał możliwość gry w kosza

Kto zostanie mistrze NBA Los angeles clippers,Los angeles lakers,Miami heat czy Oklahoma city thunder a może inny klub

Przy okazji jesteś ciekaw ile zarabiają koszykarze w NBA oto lista 10 najlepiej zarabiających koszykarzy w NBA

Pozycja Imię i nazwisko Zarobki(mln USD) Zespół
1 Kobe Bryant 25,2 Los Angeles Lakers
2 Rashard Lewis 22,1 Washington Wizards
3 Tim Duncan 21,3 San Antonio Spurs
4 Kevin Garnett 21,2 Boston Celtics
5 Gilbert Arenas 19,3 Orlando Magic
6 Dirk Nowitzki 19,1 Dallas Mavericks
7 Pau Gasol 18,7 Los Angeles Lakers
8 Amare Stoudemire 18,2 New York Knicks
9 Joe Johnson 18 Atlanta Hawks
10 Carmelo Anthony 17,7 New York Knicks
Reply
Nie żeby coś, ale:
"Ten temat jest poświęcony najlepszej lidze koszykówki na świecie. "
I na tym się kończy Twój post Cool
Reply
Rozpisz może coś o NBA Smile

Uważacie , że Marcin Gortat po tym sezonie opuści Phoenix Suns? Smile
Reply
Bardzo prawdopodobne jest, że opuści Phoenix już niedługo (przed zakończeniem okienka transferowego [21 luty]), "cicho" zainteresowani są nim min. Boston czy Atlanta, myślę, że fajnie byłoby go zobaczyć w Bostonie, miałby duże szanse grać w pierwszym składzie obok Garnetta, który woli grać jako PF.

Moimi ulubionymi drużynami są Miami (zanim James, Allen czy Bosh tam poszli), Minnesota (z uwagi na największa ilość białych w drużynie, aż 12 na 15 zawodników, niestety 8 kontuzjowanych zawodników wyklucza ich z jakiejkolwiek walki o coś lepszego w tym sezonie) oraz takim cichym czarnym koniem po powrocie Johna Walla według mnie jest Washington, bardzo cieszy mnie jak wygrywają teraz kolejne mecze (6 na 8 ostatnich spotkań wygrali).

Co do all-star, uważacie, że wygra wschód czy zachód? Mi osobiście serce mówi wschód, ale siła składów niepodważalnie jest po stronie zachodu, no cóż, zobaczymy już całkiem niedługo, co z tego wyniknie. Bardzo mnie cieszy, że Kyrie dostał szanse i zagra w rezerwowym składzie wschodu, bo to naprawdę ogromny talent, który w drafcie powędrował do Cleveland (pierwszym oczywiście jest James) i jeśli Kyrie nie ucieknie, myślę, że za 2-3 sezony Cleveland może być dobrą siłą na wschodzie.
Reply
Mi się wydaję że all-star wygra zachód
Reply
Zachód i tak wygra , każdy to wie. Sam jestem za wschodem , ale pesymistycznie się nastawiłem Sad
Reply
Raczej tak ale niema co wątpić w obie konferencje to nie jest mecz gwiazdy zachodu i wschodu a nie gwiazdy zachodu kontra 2 skład wschodu w obu konferencjach są gwiazdy i ciekawe co teraz pokarzą.

Jak myślicie kto wygra konkurs wsadów
Reply
zycze powodzenia
Reply
Ja również życzę powodzenia Smile
Reply
Jestem za Nate Robinsonem(Jeśli chodzi o dunk contest). Najniższy i robi najlepsze wsady Big Grin PS:. Według mnie wygrają Thundersi, westbrook i Durant too stronk. Osobiście kibicuję Golden state warriors, uwielbiam Stephena Curry'ego.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)