Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASG - Temat ogólny
Aloha.
Pewnie dużo z was słyszało o ASG (Air Soft Gun) i pewnie dużo z was w tym uczestniczy. Postanowiłem założyć ogólny temat gdzie można chwalić się swoim sprzętem itp. Zapraszam więc do rozmowy.

Trochę o ASG:
Quote:Repliki broni palnej przeważnie w skali 1:1 (choć istnieją także repliki robione w skal 1:3 lub inne) strzelające najczęściej plastikowymi kulkami 6 lub 8 mm (BB) o wadze 0,11 do 0,50 w przypadku kalibru 6 mm i od 0,20 do 0,80 przy kalibrze 8 mm. Istnieją też kulki metalowe, jednak są rzadko używane ze względu na dużą masę i ich właściwości balistyczne, co powoduje, że w większości środowisk i przeważającej większości imprez airsoftowych są one zakazane. Repliki te wykorzystywane są podczas rozgrywek airsoftowych, ćwiczeń taktycznych, jak i treningów grup paramilitarnych takich jak np. Strzelca.
W myśl polskiego prawa repliki ASG nie są bronią, lecz ich działanie jest identycznie jak broni pneumatycznych, ponieważ do nadania pędu kulce wykorzystywane jest sprężone powietrze lub gaz. Pomimo tego, że wiele osób nazywa repliki bronią, w myśl polskiego prawa pozostają one zabawkami lub urządzeniami rekreacyjno-sportowymi, gdyż energia pocisku jest bardzo mała.

~Wikipedia~

Skoro już was wprowadziłem w temat, to moje pytanie by zacząć rozmowę brzmi tak:
Lepiej kupić SWD Dragunov elektrycznego 340fps czy sprężynowego 520fps? Wolałbym elektrycznego, ale trzeba byłoby moc poprawić. Angry
Reply
Co do Dragunova polecał bym sprężynówkę. Z racji typu tej broni potrzebny jest zasięg, na który jednak się przekłada te 180fps.

Kiedyś się strzelałem, obecnie resztki mojej zardzewiałej M4 leżą w garażu czekając na naprawę... Big Grin
Reply
A poleciłbyś jakąś lunetkę do Dragunov'a? Big Grin
Reply
Lunetki w ASG raczej średnio się sprawdzają Tongue. Poniżej 300zł nie ma sensu kupować, chyba że chcesz mieć ładną atrapę.
Reply
Ja bym się chciał zapytać o 2 rzeczy:
-Od jakiego wieku można się w to bawić?
-Ile kosztują bronie średnio?
Reply
1. Teoretycznie od 18lat, ale osoby w wieku 13lat też tego używają. Tongue
2. Zależy od broni. Przeważnie można kupić od ~300zł.
Reply
Na większe imprezy, organizowane z rozmachem musisz mieć 18 lat. Jak masz wtyki to może Cie wpuszczą w wieku 16 z jakimś zaświadczeniem od rodziców/opiekunów.

No a pukawki tak od 300 w górę.
Reply
Refresh na prośbe mro
Reply
Mam replikę CM.028, do tego CM.122 (pistolet). Kulki- zazwyczaj 0.20/0.25. Zazwyczaj jeżdżę na 1-1, bo mało osób u mnie ma repliki, ale to ma się zmienić ^^
Reply
Ach... Pamiętam jeszcze jak się ganiało po lesie, lub budynku. Zawsze mnie odrobinkę prześladował taki dreszczyk adrenaliny, ponieważ uwielbiam takie gry. Niestety team się rozpadł, a ja nie mam z kim grać Cry Posiadam 2 mundury, m4a1, l96 full metal z lunetą. Miałem jeszcze full broni, ale rozwinąłem działalność handlową w naszej grupie, i się rozeszło Cool Bardzo chciałbym do tego wrócić, teraz zamiast soboty spędzonej w lesie, siedzę przed kompem.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)