Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hantelki, klatka piersiowa, trening!
Siema, mam pytanko, jakie ćwiczenia są najlepsze na klatkę piersiową z hantelkami? To znaczy mam lekko misiowatą budowę i chciałbym zrobić sobie normalną klatę, a nie taką jak mam teraz, nie oczekuje niczego wielkiego, po prostu normalnej klatki, schudnąć, schudnę w swoim czasie, poza tym dosyć szybko rosnę i wyrosnę po prostu...

Czy takie ćwiczenia z hantelkami będą przeznaczone na moje warunki? 14 lat, 90kg, 180cm wzrostu? Czy może tylko robić bicepsa i tricepsa, i to maksimum co mogę zrobić w tym momencie.

Jak na razie tylko brzuszki i 10 pompek z przerwami oczywiście bo nie wyrabiam, ale wszystko w swoim czasie.

Co jeszcze polecacie? Plusy czekają.
Reply
Jeśli już masz hantle, możesz położyć się i wyciskać jak zwyczajną sztangę. Oczywiście pod warunkiem że masz tam spory ciężar.
Reply
Ale to nie uszkodzi mi kręgosłupa? Ja mam dopiero 14 lat. Tongue

Raczej takie wyciskanie mi klatki piersiowej nie wyrobi? Tak mi się wydaje. Big Grin
Reply
Te pompki rozłóż sobie na 5 serii czyli:
1.4
2.4
3.5
4.5
5.Max ile tylko wyciśniesz

Rób sobie przerwy pomiędzy nimi tak po 1-2min i nie rób codziennie, bo mięśnie nie dadzą rady najlepiej co drugi dzień rób i co 2tyg test ile najwięcej wyciśniesz mi to bardzo pomogło z początku nie mogłem zrobić 10 teraz robię 40 z obciążnikiem 10kg na plecach i 70 bez obciążenia
Reply
To Ci się źle wydaje.
Kolega z góry także ma rację.
Pompki są świetne. Działają na wiele mięśni, także i na te klatki piersiowej.
Reply
O ile są poprawnie wykonywane, a większość robi je niedbale i niepoprawnie.
Reply
Jak już się zabierasz za ćwiczenia to wszystko. Bo nie może być tak, że np. będziesz miał dobre bicki, a chudziutkie nogi.
Reply
Wyrabianie klatki poprzez hantelki? Wyciskaj leżąc po skosie. ; )
Reply
Czekam na kolejne propozycję. ;-)
Reply
O Boże 90 kg w wieku 14 lat?

Rób brzuszki to pomaga na brzuch. Pompki też rób. Hantelki to tylko z lekkim ciężarem i na ręce. Nie forsuj się, bo masz młody wiek, więc możesz sobie coś uszkodzić.
Ja bym Ci na razie polecał robić tylko brzuszki, pompki (coraz więcej) i tak do 18 lat kiedy skończysz rosnąć idz na siłownię.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)