Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening piłki ręcznej.
Photo 
Witam

W szkole musimy sobie wybrać jakiś trening i wybrałem piłkę ręczną.
Byłem na kilku treningach ale coś mi nie wychodzą rzuty na bramkę.
Możecie mi dać kilka rad, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Reply
Kiedy skaczesz (skacz jak najdalej) z piłką na bramkę pamiętaj, żeby nie zginać ręki tylko mieć prostą. Wink Celuj w róg bramki.

Jak jesteś prawo nożny to wybijaj się z lewej nogi.
Reply
Na jakiej jesteś pozycji, bo jest to podstawą do udzielania rad.
Reply
Prawy skrzydłowy.
Reply
W takim razie jesteś lewo ręczny, albo trener kretyn. Jednak pozostaje przy tym, że jesteś lewo ręczny, wybijasz się z prawej nogi - większa siła i możliwość ruchu ręką przy wyskoku. Mam nadzieje, że podstawowy rzut umiesz wykonać, do tego dokładasz zagięcie nadgarstkiem, który znacznie polepsza rzut. Gdy dostajesz piłkę na skrzydło nie wybijaj się prosto tylko w lewą stronę do środka tak by odsłonić sobie większą możliwość rzutu. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania czy chciałbyś się w coś innego wgłębić - pisz.

Pozdrawiam, 3 lata na lewym skrzydle. Smile

Ed; A jak nie rozumiesz w słowach, mogę Ci to rozrysować - chodzi o wybicie z skrzydła (mówię całkiem poważnie)
Reply
Oj oj, ćwicz zamach, weź coś w ręce okrągłego i tak w górę i w dół ruszaj. Jedna rada, nawet jak się śmieją to się nie poddawaj. Smile Poza zamachem masz jeszcze biegać. Koledzy wyżej też całkiem fajne rady dali. Jak masz piłki do tenisa [te takie żółte] to pomyśl, że idzie wiosna i można wyjść na zewnątrz i porzucać piłką, nie? Big Grin
Reply
Video 
Piłka do tenisa, a piłka do ręcznej - dwie, różne rzeczy, bez sensu rzucać piłką do tenisa, która waży 1/10 piłki do ręcznej, nawet nie wiemy czy grają z klejem.

Do tego bieganie - dokładnie, jesteś skrzydłowym, każda kontra praktycznie idzie na ciebie i na rozgrywającego, musisz mieć parę w tyłku, bo gdy piłka już wychodzi do rozgrywki z bramki ty na skrzydle masz być.
Reply
Może różnica jest między jednym a drugim, chociaż na małej piłce może zamach poćwiczyć. Przyznaje, mój błąd. Ale z tą 1/10 nie przesadzaj. Co do treningu to polecam pooglądać filmiki z youtuba, zobaczysz tam zawodowych piłkarzy i może będziesz się na nich wzorował. Pozdrawiam.
Reply
Z prostej ręki to można kilofem rąbać...

Musi zgiąć, żeby nabrać siły i celności.
Reply
Sad 
Normalna piłka z klejem jest dosyć ciężka. Wink
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)