Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening piłki ręcznej.
#11
Akurat dzisiaj posmarowaliśmy sobie na treningu ręce klejem to nawet mi się dobrze grało gdyż mam trochę małe ręce.
Reply
#12
Jak jesteś leworęczny to wybijaj się z prawej nogi. Kleju nie polecam. Lepiej jak jest lepsza piłka niż obklejone łapy Tongue Przy rzucie pamiętaj aby rękę daleko za głowę wyciągnąć i nie zginać ręki - silniejszy i celniejszy rzut. Poćwicz też rzut piłką z upadkiem na ziemię, to na prawdę pomaga. A i radzę też poćwiczyć drugą rękę tak dla świętego spokoju Big Grin Sam jestem bramkarzem, ale to co napisałem powyżej też musiałem wytrenować Cool
Reply
#13
Ile masz lat i ile razy w życiu używałeś kleju ?

Podaj jeszcze, z której ręki rzucasz i ile razy byłeś na treningach, bo jak zaczynasz, to nie ma sensu rzucać się od razu na głęboką wodę. Jak ktoś wyżej pisał - skoro jesteś na prawym skrzydle to jesteś pewnie leworęczny, ale różnie to bywa (np. jak się ma mało ludzi w drużynie), więc poczekam na potwierdzenie.

Ja gram 2 lata, co prawda jako bramkarz, ale zawsze mogę coś pomóc. Klej jest mi znany, więc tu też pomogę.
Reply
#14
Mam 14 lat i dopiero 1 raz miałem na rękach klej.
Chodzę na te treningi około 4 miesięcy a treningi mam raz w tygodniu.

Pozdrawiam
Reply
#15
I trenujesz w swoim roczniku, czyli 98/99 ?
I którą ręką rzucasz?
Reply
#16
Jestem z rocznika 98 a ćwiczą też 99 oraz 97.
Rzucam prawą ręką.
Reply
#17
Thumbs Down 
Jej, gram w ręczną już 6 lat w ligach i trochę co tutaj piszą to jaja są. Grasz na PS z prawą ręką bo nie mieli Cie gdzie indziej dać, jesteś nowy i to nie trener jest kretynem tak jak to ktoś u góry napisał tylko zazwyczaj nowych się na skrzydło wrzuca. Weź potrenuj po prostu nadgarstek, samo szybkie zginanie. Rzucaj w opóźnionym tempie- to jest przede wszystkim przyczyną nieskutecznych rzutów - adepci silnego rzutu nie mają i bramkarz wszystko łapie. Zobaczysz, że wyjdzie.

Aha, nie słuchaj tego że masz rzucać wyprostowaną ręką, bo naprawdę, tak się nie nauczysz rzucać. Po prostu ważne żebyś przy wyskoku układał się raczej bokiem do bramki, bo wtedy moc rzutu się zwiększa i to o wiele.

No, to chyba na tyle. Aha, skoro grasz na PS, spróbuj wbiegać na koło w czasie ataku pozycyjnego. Bo raczej przy swoich początkach szansy na trafienie z PS nie masz, prawą ręką.

Powodzenia.
Reply
#18
Zastosuj się do tego, co Ci Asavel napisał.

Nie wiem jakimi piłkami gracie (dwójki/trójki ? Pewnie trójki, bo klej + dwójki to trochę dziwne połączenie), ale napisać nie zaszkodzi.

Mówiłeś, że pierwszy raz używałeś kleju. Pewnie piłka schodziła Ci przy rzutach z klejem w dół, co jest całkowicie normalne na początku.

Musisz poćwiczyć sobie rzuty z klejem. Głównie chodzi o to, żeby nadgarstek przyzwyczaić do bardzo prostego ruchu. Kiedy wypuszczasz piłkę powinieneś spróbować nadać jej rotację wsteczną, a piłka pójdzie Ci płasko. Po czasie będziesz to robił automatycznie, nawet nie zwracając na to uwagi. To może dziwnie brzmi, na początku będzie to bardzo nienaturalne, ale przyda się, szczególnie przy podaniach (nie rzucisz komuś piłką w nogi Tongue).

Ktoś tam pisał, że nie poleca smarowania ręki klejem. Ja natomiast polecam. Wy pewnie bardzo mocno piły nie oklejacie, więc jeśli nałożysz sobie tego kleju na palce, to wyjdzie Ci na dobre. Ja nienawidzę, gdy ktoś śliskimi łapami dotyka oklejonej piły - od razu robi się kupa, nie klej i piłka potrafi zaskoczyć tym, że wypadnie. Porównując ile kleju używa drużyna seniorów, a ile drużyna jr. mł - jest spora różnica (tak się składa, że trenuję z graczami i 3 ligi, i ze starszymi o rok lub dwa, a sam jestem w wieku młodzika jeszcze Big Grin ).

Z prawego skrzydła zejdziesz raczej na pewno, bo z prawą ręką to będzie Ci bardzo ciężko.
Podstawowa rzecz: wybijaj się z lewej nogi, nie prowadź ręki tak, żebyś rzucał zza głowy, tylko staraj się utrzymać kąt prosty między ramieniem a przedramieniem.

Gdybyś jednak musiał się męczyć na prawym: po wybiciu (wybijasz się do środka) odchyl się maksymalnie w lewo, żeby mieć jak najwięcej miejsca na dalszym słupku (po krótkim z prawego nie rzucisz).
Gdybyś rzucał z lewego skrzydła: wybij się do środka - będzie więcej miejsca na oddanie rzutu.

Wiem, że dopiero zaczynasz, ale jakbyś chciał kontynuować na skrzydle to musisz mieć wyskok i motorek w tyłku, żeby nadążyć za lagą puszczoną od bramki, na kontrę. Na to przyjdzie jeszcze czas Tongue
___________

Najlepiej będzie, jeśli podejdziesz do trenera i poprosisz, żeby Ci pokazał co robisz źle, bo jednak teoria, a praktyka - to jest różnica.

Asavel:
Na jakiej pozycji grasz? Tongue
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)