Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skateboarding
Tą rzecz robię od piątku. Smile
Reply
Witam !
Proszę o podanie jak najkrótszego blatu zj akiejś dobrej firmy z tej strony http://pl.skate-europe.com/ (JAK NAJKRÓTSZA) +
Reply
Witam wszystkich ziomków i dopiero początkujących zajawkowiczów!

Jestem Bartek i jeżdżę niecały rok z swoją ekipą na streecie. Tricki które potrafię to: Varial Double Kickflip, Heelflip Sex Change, BS 360, Nollie 360 fronside/backside shov it, i wiele wiele innych...
Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić Varial Heelfip'a?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Reply
Trzeba smarować łożyska przed wymianą kółek i czym je smarować?
Reply
Brick 
Można smoarować lecz nie trzeba.
Jeżeli chcesz smarować to radzę WD-40 lub CX-80.
Reply
Thumbs Down 
Jeździł ktoś na kółkach Autobahn?
Reply
Jest wiele gorszych/lepszych poradników na YT jak robić varial heela. Jeden z nich naprawdę sporo mi pomógł, więc się tą pomocną radą podzielę Smile Na początek podpatrz jak układają nogi w tych filmikach, tylną pewnie w każdym podobnie, a przednią to już sam trochę pokombinuj. Mi się robi łatwiej wysuwając przednią nogę poza deskę - ustawienie jak do heela, ale bardziej wysunięta.
To co dla mnie było najważniejsze, przełomowe wręcz, to "udawanie", że chcesz się obrócić o 180 przy robieniu tego tricku. Chodzi o to, żebyś spróbował przy robieniu zarzucić trochę ciałem, jakbyś planował fs ollie. Ktoś z zewnątrz nie powinien w ogóle uchwycić tego ruchu, bo nie masz się obrócić, tylko wykonać taki ruch górną częścią ciała jak gdybyś chciał to zrobić.

Dodam, że zanim tego nie spróbowałem varial heel był dla mnie czarną magią i nigdy nie myślałem, że uda mi się go zrobić Big Grin Jednym słowem szok.
Reply
Wielkie dzięki za podpowiedź, co prawda nie bardzo mi wychodzi bo wcale mi się nie kręci fs pop a jak się zakręci to się nie kręci heelflip, ale będę się starał Wink
Mam jeszcze jedną prośbę dotyczącą 360 flip'a...
Nie bardzo wiem jak go mam zrobić bo zawsze robię go na jedną nogę a druga pozostaje za deską, wytłumaczy ktoś? Smile
Reply
Mam problemik z flipem, a mianowicie podczas kręcenia go przednią nogą kładę ją od razu na ziemię (podczas gdy deska robi obrót ja przednią nogą stoję na ziemi) jakieś rady ?

Bo ja chce umieć bo to zajawkowy trik
Reply
Hmmm... Gdy uczyłem się kickflip'a miałem ten sam problem, spróbuj przy słupku najpierw i staraj się wyskoczyć obydwiema nogami jednocześnie.
To może też być spowodowane strachem przed wskoczeniem na primo i wywaleniem się, wtedy to już trzeba katować. Wink
Z mojej perspektywy to wygląda tak, ale proszę jeszcze innych zajawkowiczów o rady dotyczące kickflip'a.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)