Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skateboarding
Najlepiej jakieś Hubby Big Grin Oni mają kozackie kółeczka Wink

__________________________________

Dobry dzień, takie sekwy na nowym skateparku cisnąłem że do nie do pomyślenia było Big Grin. Zajawa opór.
Reply
Ja dopiero zaczynam jeździć na desce, macie jakiś trik dla początkującego ? Smile
Reply
Ollie.
Reply
Siema, mam pytanko. Smile Mianowicie jakiego tricku uczyć się po ollie? Jakbyście mi jeszcze powiedzieli jak go zrobić... I jak wysokie musi być ollie, żeby wszedł kickflip?
Reply
Cześć Smile
Poucz się shove-it'a/pop shove-it'a. Żeby wiedzieć jak go robić, najlepiej obejrzeć parę filmików na YT i podpatrzeć szczegóły.

Nie musisz mieć specjalnie wysokiego ollie żeby wszedł Ci kickflip. Wystarczy ollie na wysokość jednego decka, chociaż mi samemu zdarzało się robić takiego "szczura", przetoczonego po ziemi... Smile
Na przyszłość od razu napiszę, że chyba największy problem przy nauce flipa sprawia początkującym "operowanie" przednią nogą - podciągają ją do samej góry zupełnie jak przy ollie bez odpowiedniego kopnięcia w deskę. Skup się przy nauce właśnie na tej przedniej nodze, bo nie trzeba od razu robić popa w kosmos - to przyjdzie z czasem.
Reply
Lightbulb 
Jak zrobić tego treflipa ? -.- No nie moge już.. Umiem variala, kicka, popa, ale nie mogę tre ... Jak skoczyć? Zakręcić jak? PS Oglądałem z mln filmów i nic.
Reply
Thumbs Down 
Oglądanie filmów dużo Ci nie da, sam oglądam tylko żeby sprawdzić mniej więcej jak nogi ustawiają, a ostatecznie i tak kładę nieco inaczej, tak jak sam to czuję.

Subiektywne odczucia - jak robię tre flipa to w ogóle nie czuję związku z kickiem, zupełnie inne uczucie związane z przednią nogą. Do variala tylną nogę ustawiam bardziej jak do shove-it'a/ollie żeby nie przesadzić z rotacją i dużo wyraźniej kopię przednią.
Przy 36 flipie lepiej tylną nogę kłaść bardziej z przodu żeby łatwiej było pchnąć deskę mocniej. Próbowałeś kiedyś zakręcić 36 shove-it'a? Poustawiaj tylną nogę w różnych pozycjach i sam zobacz, że dużo łatwiej zakręcić 36 (shove it'a) jak się nogę wystawi bardziej do przodu.
Hmm, odnośnie przedniej nogi - na pewno nie jest tak istotna jak tylna, na pewno kopnięcie nie jest tak "soczyste" jak przy kickflipie, nigdy się na niej specjalnie nie skupiałem. Stawiam pod lekkim kątem przed montażówkami, czasem jak ustawię inaczej to jakiś tam problemy się pojawiają.
Najważniejsze to dobrze kopnąć tylną nogą, to jest klucz, jak się tego nauczysz to potem trója wchodzi jak z automatu, nawet się nie zastanawiasz przy robieniu.

Z tego co pamiętam z własnych doświadczeń z nauki tego tricku i tego jak inni próbują go zrobić - na początku może za bardzo chce się kopnąć tak żeby się koniecznie obróciła o te 360 i wypycha się deskę za mocno do przodu. Sam na początku kopałem tylko i wyłącznie wypychając na siłę te 36 (bez flipa) albo na tył deski. Jak zacząłem dodawać trochę popa, kopiąc bardziej hmm, "na ukos" w dół, jakby łącząc to "wypychanie" i kopanie jednocześnie w dół popa to zaczęło wychodzić Smile Na początku ciężko spadać na deskę, trzeba wyczuć wyskakiwanie do przodu, niektórym kręci się prawie że pod nogami, inni muszą skakać dość mocno do przodu.
Reply
Próbowałem 360 shuwa, ale 270stopni tylko. Ale ja noge do przodu ?

Mogę wstawić jak robie kicka, variala i popa.

http://www.youtube.com/watch?v=3eKcSdyXsPA Taaa -.-
Reply
Spójrz jak on kładzie tylną nogę - troszkę wysuwa do przodu i opiera bardziej na krawędziach żeby móc nadać większą rotację, a nie jak np. przy ollie, gdzie całą stopą siedzisz na tailu. Łatwo to wyczuć odnosząc się właśnie do ollie. Jak całą stopą jesteś na tailu i robisz ollie to deska nie łapie żadnej rotacji. W takiej samej pozycji zrobi się jeszcze shove-ita, ale kopiesz już bardziej "na ukos" - to tylko 180*. Jak chcesz nadać jeszcze większą rotację to sobie możesz pomóc wysuwając trochę tylną nogę, opierając się lekko na krawędziach żeby ułatwić sobie sprawę.
Najlepiej jakbyś wstawił filmik, na którym widać jak próbujesz zrobić tego 36 flipa.

Chociaż żadna pomoc w formie tekstowej zbyt dużo Ci nie da. Ciężko kogoś nauczyć w "realu", pokazując mu wszystko i wytykając błędy, a co dopiero przez internet.
Reply
Ok, to postaram się. A do treflipa ma jakiś związek dobry flat? A nie jakieś kamyki ..
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)