Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skateboarding
Śmigałem na spokeyu, dobre są, bierz.
Reply
Czy w zależności od tego, jak deska jest ciężka, czy jest wyprofilowana, jakiej formy itd. czy te czynniki "regulują" wysokość ollie? Bo ja mam bardzo ciężką deskę, i robiąc ollie przeskakuję ledwo inną deskę. Angry Btw. co to znaczy wyprofilowana? Tongue
Qusowaty:

Zamówiłam ją, za parę dni powinna być.
Reply
W desce, której pokazałaś to: zbyt miękkie kółeczka, zapewne ciężki trucki i najpewniej słaby grip, który się zetrze po kilku dniach, ale - chyba większość zaczynała na takiej deskorolce Big Grin Na Twoim miejscu od razu dokupiłbym gumki do trucków, bo te standardowe strasznie szybko się deformują. Tak więc jak po którymś skoku deska Ci się wykrzywi na którąś stronę i będzie skręcała podczas jazdy po prostym torze - wiedz, że to gumki w trakach.
Profil ma duży wpływ na flipy, ale do ollie wystarczy "podgięty tail". Ciężar ma spory wpływ na wysokość ollie, na lżejszej desce jest łatwiej. Do takich toporniejszych setów potrzeba już troszkę siły.
To, że ledwo przeskakujesz inną deskę może też świadczyć o tym, że nie masz jeszcze dobrej olki. Taka najpoprawniejsza to mocno opóźniona, tj. kopiesz w tail, dajesz jej podnieść się trochę wyżej i w miarę powoli profilujesz, a nie gwałtownie i nerwowo.

Wyprofilowana tzn. oprócz standardowego dziś wygięcia gdzie jest tail i nose (kiedyś tylko tail był zagięty), to masz małe "górki" przy brzegach deskorolki w miejscu gdzie np. kopiesz decka na kickflipa. Tzn. blat nie jest całkiem płaski tylko tak uformowany żeby ułatwić kopanie tricków, skręcanie itd.
Reply
Nie ma sensu wydawać forsy na dobry sprzęt jak się chcę ollie uczyć dziewczyna. Dodgy
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=1-wgyvmvhek&feature=fvwrel nie mam pytań
Reply
Lightbulb 
Eee tam, łatwe. Tongue
Cool
Reply
Jakich trików uczy się po ollie? Big Grin Btw. po dwóch dniach nauki umiem: tak sobie ollie i całkiem długiego manuala. To dobrze?
Reply
Noo. Ja się z dwa tygodnie olki uczyłem Tongue
Katuj shuvita.
Reply
Siemano, dawno mnie nie było w czechach byłem i skejciłem , aha no i ogólnie Qus wytłumacz mi na czym polegają tricki typu switch ? Wiem że przypał ale switch ollie dla mnie wyglada jak normalne ollie i tricki typu laser lub inward to dla mnie wtf Cool

+ za wytłumaczenie

Aha no i witam nowych skaterów w tym temacie Smile

Doszedł mi nowy blacik amok street i kółeczka amok mind jestem spłukany Cool Ale jeździ się boskoo Big Grin Trucki niestety axera i miekkie gumki przeszkadzaja w kazdym flipie :<

Powodzenia zycze Big Grin
Reply
Dziś się Half Cab'a nauczyłem Big Grin

Atup:
Switch to są tricki wykonywane z drugiej nogi, tzn. jeśli jeździsz na Goofy - jak ja - (prawa z przodu) to wybijam się z lewej to do np. Switch ollie wybijam się z prawej.
Myślę, że chodź trochę wyjaśniłem Tongue
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)